XV сільськогосподарська виставка «ФЕРМЕР УКРАЇНИ-2012»

На початку жовтня на території Національног комплексу „Експоцентр України” відбулася      XV сільськогосподарська виставка „Фермер України – 2012”, організаторами якої були Асоціація фермерів та приватних землевласників України (АФЗУ), Союз учасників сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів України (СУСОКУ) та Всеукраїнська Асоціація виробників виноградної та садівничої продукції (ВАВВСП), а функції розпорядника виконувало товариство „ГОСПОДАР ЕЦ”. Захід проходив за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Забігаючи наперед можливо впевнено стверджувати, що рішення про місце роботи „Фермер України” прийнято вірно, та й одночасне проведення „Експоцентром України” своєї виставки – „Овочі та фрукти України-2012” також надало багато позитиву обом заходам.

Кожен з організаторів доклав максимальних зусиль для того, щоб фермерський та кооператорський загал змогли отримати якнайбільше від участі та відвідання виставки. Асоціація фермерів та приватних землевласників України спільно з Укрдержфондом сприяли показу обласних експозицій фермерів то сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, проведенню засідання Ради, на якому були розглянуті актуальні питання діяльності фермерських господарств: їх фінансове та матеріальне забезпечення, реалізація продукції, взаємовідносини з органами влади.

Всеукраїнська Асоціація виробників виноградної та садівничої продукції взяла на себе роботу по залученню до участі у виставці фермерські та особисті селянські господарства, які займаються вирощуванням плодо-виноградної продукції та виробництвом виноматеріалів. В перший день роботи виставки було проведено Св’ято молодого вина, участь в якому взяли винороби Одесщини, Херсонщини, Криму та Закарпаття, чий стенд, до речі, був самим наповненим, змістовним та найкраще оформленим, в традиціях закарпатських виноробів. Вперше в історії фермерської виставки відвідувачі змогли не лише продегустувати  вина з різних регіонів України, а й завдяки цікавому виступу представника Закарпатської діаспори виноробів, професійного сомельє, Лицаря Берегівського ордену вина імені св’ятого Венсела Віктора Михайловича Дем’яновича дізнатися про виноробів краю, виноградну лозу та різноманітні сорти вин, та головне про те, з якою любов’ю до виноробства ставляться фермери-виноградарі, як вкладають свою душу у виробництво вина. Тож і котиться слава про них далеко за межами карпатського краю і навіть України.

Представники інших регіонів теж мали що сказати про свою працю, про виноград та про різноманітні сорти вин. Але краще за них говорило їх вино, яке можливо було продегустувати на обласних стендах та на відкритому майданчику біля павільйону.

Безпосередню участь у роботі виставки та Св’яті вина взяли фермерське господарство „Шош”, Берегівського району, керівник Шош Карло, приватний винороб Ковач Олександр, Ужгородський район, приватний винороб Анталовський Василь, Мукачівський район, господарство „Курінь” Херсонська область, голова господарства Халупенко Микола, фермерське господарство „Сонячна долина” з АР Крим, голова Донцов Микола та фермерське господарство з Одещини „Перлина струмка”, голова Петрова Діана.

Можливо щось і не вдалося організувати та показати, але головне що всі були задоволені та пообіцяли, що на наступний рік виноробів буде набагато більше і св’яткування буде маштабнішим.

Необхідно добавити, що винороби не лише св’яткували, а й плідно працювали на конференції, що проходила під час виставки, та на зустрічі в Міністерстві аграрної політики та продовольства, де обговорювалися проблеми фермерів – виноробів.

В цілому виставка об’єднала 217 українських учасників: 17 колективних обласних стендів, що представляли фермерські, особисті селянські господарства та кооперативи (Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Кіровоградська, Київська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька, Чернігівська та Черкаська області), українських виробників сільськогосподарської техніки зокрема (підприємства „Борекс”, Харківський тракторний завод, ТОВ „Укр-Пак” , ТОВ „ТЕХНА”, ТОВ „МЕГА-ТЕХ”, ВАТ „Вібросепаратор”, ПАТ „Богуславська сільгосптехніка”, НВП „Клен”, „Слобожанська промислова компанія”, завод „Красилівмаш”, ТОВ „Амако Україна”, ПАТ „АвтоКрАЗ”, ПАТ „Червона зірка”, ВАТ „Уманьферммаш”, ТОВ „Техноторг-Дон”, ТОВ „Дніпро-Авто”, ТОВ „Інтерагротек”, ТОВ „Промислові системи”) та комерційні підприємства що працюють на аграрному ринку (ТОВ „Мистецтво інженерії”, ТОВ „МАГНІТ”, ТОВ „Промматеріали”, ТОВ „КМ-Техно”, Супермаркет насіння польових культур, Завод „Факел”, ТОВ „Дженерал Авто Груп”, підприємство „Миколина садиба”, ТОВ „Юніверсал моторз груп” та значна кількість приватних підприємств що реалізовували насіння, саджанці та інші супутні матеріали.

В експозиціях була представлена продукція сільськогосподарської та переробної галузей; найновіші розробки, технології вирощування і переробки продукції рослинництва; селекційна робота, насіння, саджанці, інший посадковий матеріал; добрива, засоби захисту рослин, регулятори росту; упаковка для с/г продукції; обладнання для овоче – та фруктосховищ; фермерський інвентар; готова продукція аграрних підприємств і фермерських господарств; продукція бджільництва.

Під кінець другого дня роботи було проведено нагородження учасників виставки, відзначено кращі експозиції та кращих фермерів, які приймали участь на обласних стендах демонструючи свою продукцію.

Також були вручені почесні гамоти від імені Міністра аграрної політики та продовольства України фермерам за високі показники у нелегкій селянській праці та досягнуті вагомі показники у виробництві.

Більшість учасників висловили своє задоволення і констатували, що рівень проведення виставки значно зріс в порівнянні з минулими роками, умови проведення покращилися та й відвідування було на високому рівні, навіть незважаючи на примхи погоди в деякі дні роботи.

Михайло Данкевич