Всеукраїнський Комітет захисту рідної землі

На Першому етапі створення Комітету Маніфест підписали  17 громадських організацій: Союз учасників сільськогосподарських кооперативів України, Всеукраїнський громадський комітет підтримки аграрної реформи, Асоціація фермерів та приватних землевласників України, ГО «Голос Нації», Асамблея громадських організацій малого та середнього бізнесу України, ВГО «Рада жінок-фермерів України», ВГО «Спілки молоді села», ГО «Наша Земля», Соборне козацтво України «СІЧ», Всеукраїнське об’єднання ветеранів, Інститут Земельної політики, Асоціація «Зеленій Світ», ГО «Центр стратегічних досліджень», ГО «Федерація дітей війни», Народна солідарність Всеукраїнська профспілка.

Комітет запрошує громадські організації та відомих громадських діячів, всіх хто розуміє нашу позицію, на паритетних умовах приєднатися до підписання Маніфесту.

Мета створення Комітету: об’єднати громадські організації, об’єднати суспільство перед загрозою, яка очікує співвітчизників після запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення в Україні.

Мета наших спільних дій – не допустити розпродажу української землі, обезземелення селянина, знищення села, Української нації.

Україна не готова до запровадження землі з 01 січня 2012 року з наступних причин:

1) Відсутність законодавчої бази. У відповідності із Земельним кодексом необхідно прийняти 38 Законів, прийнято лише 15. Із необхідних 150 нормативних актів, прийнято тільки 25. Майже повністю заблоковано виконання раніше прийнятих Законів України „Про розмежування земель державної, комунальної та приватної власності”, „Про землеустрій”, „Про оцінку землі” та ряд інших. На виконання Закону України „Про земельний кадастр” необхідно щонайменше 4 роки, а загалом на завершення земельної реформи і переходу до ринку землі (купівлі – продажу) необхідно 5 – 7 років системної комплексної роботи всіх гілок влади, підготовки кадрів, формування ефективної інфраструктури з запровадження ринку землі.

2) Не вирішення економічних соціальних та фінансових проблем розвитку українського села. Очікувані загрози в разі запровадження ринку землі.

За нашими розрахунками в результаті запровадження ринку землі з 1 січня 2012 року в наступні два роки:

а) буде зруйновано біля 70% існуючих фермерських господарств та біля 80 % сільгосппідприємств з площею обробітку до 10 000 га., що призведе до скорочення робочих місць в сільській місцевості до 1 млн. чоловік.

б) ці процеси призведуть до продовольчої нестабільності, особливо в сфері виробництва тваринницької продукції;

в) набуде глибокої руйнації сільська поселенська мережа (за розрахунками з карти України може зникнути більше 10 тисяч сіл до 2030 року в результаті міграції громадян в пошуках роботи та загальної безперспективності українського села.

Всеукраїнський Комітет захисту рідної землі пропонує альтернативний план дій на основі якого закликаємо владу до діалогу, щодо обговорення завершення земельної реформи в Україні в якому має полягати:

  • формування селянина – господаря;
  • розвиток місцевих громад;
  • відродження потенціалу України, як аграрної держави.

Ми зобов’язуємося спільними зусиллями захищати та розвивати вищезазначені цінності, відстоювати конституційні права і свободи селянина, утверджувати прозорість і справедливість в суспільстві під гаслом „Буде село – буде Україна!”

Контактні телефони: (044) 501-78-72, 501-78-73

Ел.пошта: komitetzemli@gmail.com

 

Завантажуйте документи щодо діяльності Всеукраїнського Комітету захисту рідної землі у форматі PDF: