ОГОЛОШЕННЯ Про проведення круглого столу за темою: ПЕРШІ ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ З ПИТАНЬ РИНКУ ЗЕМЛІ В УКРАЇНІ ВІДБУЛИСЯ! ЩО ДАЛІ?

зображення_viber_2022-01-11_13-39-41-650

 
         16 грудня 2021 року відбулися Перші всеукраїнські громадські слухання з питань ринку землі в Україні. На яких була прийнята Ухвала слухань з вимогами щодо деолігархізації АПК і Українського села та недопущення трагічних наслідків такої земельної реформи для українців та Української Держави.
 
         Організаційний комітет слухань 21 січня 2022 року в місті Києві проводить круглий стіл на тему: Перші всеукраїнські громадські слухання з питань ринку землі відбулися! Що далі?
         Мета: розробити чіткий план дій щодо виконання Ухвали слухань.
 
         Чекаємо на ваші пропозиції.
Просимо надсилати свої пропозиції на електронні адреси: farmasuk1@ukr.net та cooperativeunion@ukr.net, або ж за телефонами: 044 – 228 – 48 – 19, 098 – 228 – 48 – 19.
 
Оргкомітет Перших громадських слухань

УХВАЛА

Перші Всеукраїнські громадські слухання з питань ринку землі:

Стан. Тенденції розвитку фермерства та українського села

на 2022 – 2024 роки.

16 грудня 2021 року                                         м. Київ, вул. Героїв Оборони, 10,

ННЦ „Інститут аграрної економіки”

 

Перші Всеукраїнські громадські слухання  констатують:

Запровадження з 1 липня 2021 року ринку (обігу) землі за олігархічною моделлю не створює умов подальшого розвитку сімейних фермерських господарств, Українського села. Одночасно спостерігається подальше загострення соціально – економічної кризи на селі, вимивання людського капіталу набуло загрозливого характеру. Посилюється безробіття, продовольча нестабільність, зростають ціни на продовольство.

УХВАЛИЛИ:

 

І. Звернутись до Президента України, Верховної Ради України, Уряду щодо здійснення комплексу заходів з деолігархізації АПК, Українського села.

 

А саме:

  1. Розробити і прийняти доктрину розвитку сімейних фермерських господарств, їх кооперації, розвитку нового Українського села, збереження людини на землі.

 

  1. Внести зміни до Конституції України щодо законодавчого закріплення сімейного фермерського устрою, як основи розвитку українського села.
  2. В законі України № 552 – ІХ від 31.03.2020 року „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення” вилучити положення: 1) про набуття юридичними особами права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, 2) дозвіл на придбання земельних ділянок сільськогосподарського призначення у власність до десяти тисяч гектарів, залишивши діючу норму – до 100 гектарів.
  3. При можливому прийняттю закону про множинне громадянство передбачити заборону набувати українські земельні ділянки сільськогосподарського призначення особам з множинним громадянством.
  4. Уряду передбачити державну підтримку виключно для сімейних фермерських господарств, фермерських господарств та їх кооперації.
  5. Передбачити державну підтримку сімейним фермерським господарствам шляхом запровадження Урядом кредитування фермерів для викупу земельних ділянок постійного користування (довічного володіння, оренди тощо) розміром до 100 гектарів терміном на 10 років з річною ставкою 1% з державними гарантіями.

 

  1. На основі досвіду Франції створити регулятивний орган щодо ринку землі.

 

  1. Першочергово прийняти в другому читанні законопроект № 3012 – 2 Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю). Доручити Віце-президенту Союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів України Кириченку Л.П. спільно з громадськими організаціями учасниками Всеукраїнських слухань лобіювати його прийняття.

 

  1. Звернутися до Президента України про ветування законопроекту № 5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень», в частині внесення змін, що стосуються аграрного сектору економіки, як такий що загрожує обезземелюванню українського селянина, загрожує суспільству продовольчими кризами.

 

ІІ. Звернутися до власників земельних паїв, селян. В сьогоднішній час загрози втрати української землі, як життєвого простору нації, бережіть свої земельні паї, як умову постійного і гарантованого власного доходу, як частку території України. Не будьте байдужі, об’єднуйтесь з громадськими селянськими організаціями та політичними партіями, які підтримують нас. Разом переможемо!

 

ІІІ. За підсумками виконання органами влади даної Ухвали провести Другі громадські слухання з даних питань.

 

ІV. Звернутися до ЗМІ щодо донесення суспільству нашу Ухвалу.

 

  1. V. Звернутися до громадських організацій, парламентських і позапарламентських політичних партій про підтримання нашої Ухвали.

 

Дану Ухвалу направити Президенту України, Верховній Раді України, Уряду.

 

За дорученням

Перших Всеукраїнських громадських

слухань з питань ринку землі,

Головуючий слухань,

Голова Союзу українського селянства                                          Іван Томич