Рада не продовжила мораторій на продаж землі

Сільгоспділянки стануть товаром з 1 січня. Верховна Рада відмовилася продовжити мораторій на продаж сільгоспземель, дія якого закінчується в цьому році, до 2014 року.
За прийняття відповідного законопроекту № 11106 (автор – нардеп Володимир Яворівський) проголосувало лише 111 депутатів при мінімально необхідних 226. Альтернативний законопроект № 11106-1, розроблений Компартією, підтримало ще менше депутатів – 102.

Однак продавати свою землю збирається лише невелика частина українців – 7,2%. За гектар землі вони розраховують отримати близько $ 6 тис. (47 635 грн).

Згідно з опитуванням Центру Разумкова, відносна більшість (43%) власників паїв планують в майбутньому здавати свою ділянку в оренду, 29% – виробляти на цій ділянці сільгосппродукцію для потреб своєї сім’ї, 10% – розвивати виробництво сільгосппродукції на продаж, 12% – нічого не планують виробляти в очікуванні, як складеться ситуація.

За запевненням влади, купувати і продавати землю зможуть тільки громадяни України. Юридичні особи-підприємства та іноземці, такого права не отримають. Зараз, навіть при мораторії на торгівлю землею, найбільші агрохолдинги України розпоряджаються земельними банками в сотні тисяч гектар.

27 червня в Інституті Горшеніна відбувся круглий стіл на тему: Кто станет хозяином украинской земли? Ознайомтеся з думкою експертного середовища за посиланням.

Джерело: www.lb.ua