РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ СУС: ЯК ЗАХИСТИТИ УКРАЇНСЬКЕ СЕЛЯНСТВО!

ВЕБ_РОЗШИРЕНЕ-ЗАСЫДА
17 вересня 2020 року в приміщенні ННЦ Інституту аграрної економіки відбулося розширене засідання правління Союзу українського селянства, на яке прибули гості з усіх куточків України, лідери фермерського руху, які створювали Асоціацію фермерів України, закладали основи фермерства нашої держави,  науковці та практики аграрної галузі.
Єдиною метою цього заходу було виробити напрямки  захисту українського селянства від загрози, яка нависає в результаті запровадження ринку землі з 1 липня 2021 року.
Це обумовлено цілим комплексом проблем які існують на сьогодні. В першу чергу це ситуація з особистими селянськими господарствами, які виробляють понад 90 % другого хліба – картоплі, овочів та фруктів – їх кількість знизилася до рекордного мінімуму за всю історію незалежної України. Подібна ситуація спостерігається і серед фермерських господарств.
Це загрози економічні, викликані великими збитками від посухи у багатьох господарствах півдня України, збитками від повеней та підтоплень у західних регіонах та градобоїв у східних областях. Це загрози від надзвичайно низького виконання обіцянок всіх гілок влади по підготовці до запуску з 1 липня 2021 року ринку землі: запровадження дешевих цільових кредитів, створення фонду гарантування для полегшення агро кредитування, створення пріоритету розвитку сімейних фермерських господарств, розширення інвестицій та державної підтримки.
На сьогодні ситуація в малому та середньому агро виробництві набагато гірша, ніж рік тому. Тому ці проблеми гостро стоять перед українським суспільством і Союз українського селянства на засіданні розширеного правління заслухав виступи простих селян та фахівців агро бізнесу з метою виробити напрямки і дії, що до захисту українського селянства. Всі пропозиції будуть опрацьовані, чітко сформульовані, винесені на загал та доведені до всіх гілок влади.
З рішенням розширеного правління СУС буде можливо ознайомитися на Інтернет ресурсах www.farmer.co.ua та www.coop-union.org.ua.
Прес-служба СУС