ЯК ВЛАДА ПЕРЕЙМАЄТЬСЯ ПРОБЛЕМАМИ ФЕРМЕРІВ …

Звернення до Президента та народних депутатів від Асоціації фермерів та приватних землевласників України щодо не підтримки законопроекту № 0856
Про проблеми фермерів півдня України ми писали вже неодноразово, намагаючись донести цю проблематику до розуму наших високо посадовців. Нажаль, не вдалося …
Підтвердженням цього слугує відповідь Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського
господарства на звернення ВГО «Асоціація фермерів та приватних землевласників України» стосовно «… розгляду питань компенсації державою наслідків негоди для фермерських господарств у різних областях …».
В межах компетенції це відомство написало НІ ПРО ЩО аж на 2-х сторінках. Було перераховано ряд різних законів та КПКВКаків, згадано на що спрямовуються бюджетні кошти (начебто Асоціація цього не знала до того!), відмічено ким затверджено обсяги фінансування.
На всяк випадок зазначено, що для покриття збитків, які виникли унаслідок стихійних явищ можуть використовуватися кошти резервного фонду, і лише на прохання обласної державної адміністрації з обов’язковим наданням обгрунтовуючих матеріалів, розрахунків та інших документів (до речі, на ці обгрунтовуючі матеріали вже потратили кошти, і не маленькі).
Не забули високо посадовці підкреслити і той факт, що кошти із резервного фонду бюджету субєктам господарської діяльності недержавної форми власності … виділяються … лише на умовах їх повернення.
Сказане вище це переливання з пустого в порожнє. Про всі ці умови та порядки відомо всім!
А от наступні рядки цього листа – це вже пряме знущання над постраждалими фермерами. Наведемо їх дослівно: «Аграрне виробництво є специфічною галуззю народного господарства, суттєвий вплив на яку мають природні та інші фактори. Поряд з тим, для аграрного виробництва характерні низька оборотність коштів та високі ризики.
Сукупність зазначених факторів зумовлює потребу у страхуванні сільськогосподарської продукції. Страхування та управління ризиками є одним із засобів. Що дозволяє мінімізувати негативні наслідки від непередбачених подій у сільському господарстві». От така допомога від нерідного міністерства …
Наразі, на що спромоглося МРЕТСГУ, так це пообіцяти законодавчо врегулювати питання щодо звільнення сільгосптоваровиробників від сплати податку на додану вартість операцій, пов’язаних із знищенням сільськогосподарських рослин при списанні посівів. Ви тільки вчитайтеся в написане! Питання стоїть про існування сотень, а може і тисяч селянських господарств (а скільки за ними людських доль?). А вони можливо від ПДВ звільнять!
Якби фермери так дбали про свою державу, як чиновники дбають про фермерів – то давно б уже не було а ні Держави, а ні тих же чиновників!
Михайло Данкевич,
головний редактор газети
«Вісник Фермер України»