Рішення Ради АФЗУ від 10.06.2020 року

 Рішення Ради

Асоціації фермерів та приватних землевласників України

10 червня 2020 року                    м. Київ, вул. Героїв Оборони, 10.

Розглянувши питання порядку денного Рада АФЗУ

                                     ВИРІШИЛА:

 По першому питанню: Земельне питання.

Раді АФЗУ, обласним АФЗ продовжувати дії по захисту земельних прав селян, фермерів в складі Об’єднаного штабу захисту рідної землі, для цього залучитися підтримкою органів місцевого самоврядування, профспілок, громадських організацій, політичних партій патріотичного спрямування.

Звернутися до Генерального прокурора України щодо припинення упередженої практики органами прокуратури знищувати ФГ шляхом вилучення земель.

По другому питанню Участь у місцевих виборах.

Головам обласних, районних АФЗ, фермерам розпочати підготовку участі фермерів, членів ФГ, фермерських представників у місцевих виборах восени 2020 року для ефективного відстоювання прав селян в органах місцевого самоврядуванні.

Обласним АФЗ в складі Об’єднаного штабу захисту землі організувати зібрання районних, обласних АФЗ на яких визначитися з кандидатами в депутати до органів місцевого самоврядування, проводити за потребою навчальну роботу щодо участі у виборах.

По третьому питанню:

Про підтримку фермерів через державні програми та через Кооператив „Сокіл ДФ”.

Звернутись до Головного редактора „Фермер України” щодо висвітлення в газеті всіх видів та напрямків державної підтримки.

Головам обласних АФЗ до 30.06.2020 року надати до виконавчої дирекції АФЗУ списки фермерських активістів для донесення інформації щодо напрямків та можливостей державної підтримки.

Президенту, Раді АФЗУ, дирекції АФЗУ продовжувати розробку розширення і удосконалення напрямків державної підтримки фермерів, включаючи погашення заборгованості перед фермерами за 2019 рік.

По четвертому питанню: Про відзначення Дня Фермера 19 червня 2020 року.

В зв’язку з карантинними обмеженнями дату святкування Дня Фермера в 2020 році перенести до закінчення пандемії. Відзначення Дня Фермера провести у вигляді розширеного засідання Ради АФЗУ із залученням членів рад обласних АФЗ.

Доручити Президенту АФЗУ визначитися щодо дати і місця відзначення Дня Фермера в 2020 році.

За бажанням та наявності можливостей обласним АФЗ День Фермера 19.06. 2020 році провести в районах та областях.

По п”ятому питанню. Різне

Продовжувати активно відстоювати земельні права у парламенті (визнання неприйнятними та зняття з розгляду наступних законопроектів:

– № 0856 про кооперацію через спотворення мети і порушення основних принципів кооперації, шляхом створення псевдо кооперативів;

– № 3131 через значне збільшення податкового навантаження для малих ФГ,

– № 3295, № 3205 та інших, які не спрямовані на розвиток малого та середнього фермерства (агровиробництва).

Про розблокування податкових накладних

Звернутися до Уряду щодо скасування вимог про блокування податкових накладних для ФГ.

Звернутися до Уряду щодо усунення перешкод руху сільгосптехніки в період проведення сільськогосподарських робіт.

Про розбудову АФЗУ

Головам обласних АФЗ організувати сплату членських внесків згідно графіку.

Підписка газети

Головам обласних АФЗ організувати підписку газети „Фермер України” особисто по 10 примірників, членам Ради обласної АФЗ, кожному члену обласної АФЗ. Надати підтвердження про підписку до 01.08.20 р. для аналізу на наступному засіданні Ради.

Подолання наслідків екстремальних кліматичних умов

За надання матеріальної допомоги висловити подяку фермерам, які за ініціативою обласних голів Донецької Зубенко О., Київської Чубук О., Полтавської Бурлака В., Чернігівської Якуб І. забезпечили підтримкою постраждалих фермерів Одещини.

Звернутися до Уряду щодо компенсації фермерським господарствам та Одещини, Запоріжжя, Дніпропетровщини, Миколаївщини, Херсонщини завданих збитків екстремальними погодними умовами.

Звернутися до Уряду щодо компенсації фермерським господарствам Луганської області завданих збитків негодою.

Звернутись до обласних АФЗ щодо підтримки постраждалих фермерських господарств Півдня України та Луганської областей. Координацію здійснювати через голів обласних АФЗ.

Про зрошення

Звернутися до Уряду з розробленими пропозиціями фермерів Одещини та Херсонщини щодо відновлення та роботи зрошувальних систем

Звернутися до органів влади щодо захисту земельних прав СФГ „Ольга” Драбівського району Черкаської області.

Звернутися до влади щодо припинення розбійних нападів на фермерів, одноосібників Херсонщини та інших областей України.

З метою запобігання перешкод реєстрації сімейних фермерських господарств звернутися до Мінекономрозвитку щодо сприяння у проведенні освітньо – роз”яснювальної роботи по створенню сімейних фермеських господарств через дорадчі служби.

Продовжити політику затверджену попередніми з’їздами щодо кадрового представлення фермерства у профільному міністерстві на посаді заступника Міністра, Директора департаменту розвитку фермерства та сільських територій, Генерального директора Укрдержфонду

Голова Ради, Президент АФЗУ                                                            М.І. Стрижак