НІ ПРОДАЖУ ЗЕМЛІ!

НІ ПРОДАЖУ ЗЕМЛІ!
Фермери та селяни зі всієї України вийшли на масову акцію протесту під стіни парламенту проти свавільного ринку землі в Україні. Люди стоять з транспарантами: «Земельна афера не пройде!», «Фермери проти дерибану землі!», «Продана земля – втрачена територія», «Земля – гарантія суверенітету Держави!», «Ні продажу землі олігархам!».
А розпочалася акція біля будинку, де розміщується офіс Світового банку, де представники Асоціації фермерів та приватних землевласників України, спільно з Аграрним союзом України, тримаючи в руках плакати з написами на англійській мові, вимагали від цієї організації припинити втручатися в справи українського аграрного сектору з вимогами про запровадження вільного ринку землі.
Після цього колона вирушила під стін Верховної Ради, де вже зібралися представники ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада».
Учасники акції вимагали відкликати законопроєкт №2178-10, яким із жовтня 2020 року влада планує відкрити ринок землі в Україні, оскільки він суперечить інтересам українців. Цей законопроєкт був підтриманий депутатами 18 жовтня на «таємному» засіданні комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики, на який не змогли потрапити представники громадськості, профільні асоціації та аграрії, аби висловити свою позицію.
Учасники акції наголошують, що даний законопроєкт вигідний лише агрохолдингам, тобто олігархам, оскільки дозволяє концентрувати в одних руках великі масиви землі – до 200 тис. га, тому закликають депутатів не виносити його на розгляд у сесійну залу Верховної Ради.
Більшість з учасників хочуть провести суспільне обговорення, референдум і лише після цього, внести законопроект, який буде підтриманий українським суспільством і тоді за нього голосувати.
А на думку Миколи Шапошника, фермера з Дніпропетровської області, взагалі не повинно бути і мови про «ПРОДАЖ» землі, мову можливо вести лише про «ОБІГ» землі.
Далі акція протесту вирушита також до офісу президента, де передали гаранту своє звернення.
 
Михайло Данкевич,
гол. ред. газети «Вісник Фермер України»