Коли війна – землею не торгують! АКЦІЯ АГРАРІЇВ ПРОТИ ЗЕМЕЛЬНОЇ РЕФОРМИ

АКЦІЯ АГРАРІЇВ ПРОТИ ЗЕМЕЛЬНОЇ РЕФОРМИ

Тисячі аграріїв з усіх регіонів України розпочали попереджувальний мітинг проти земельної реформи яку влада планує розпочати в наступному році.
Організаторами акції виступили Асоціація фермерів та приватних землевласників України (АФЗУ), Аграрний союз України (АСУ) та Всеукраїнська аграрна рада (ВАР).
Ні – продажу землі іноземцям!
 

Основною вимогою протестуючих є заборона продажу української землі іноземцям та відкликання відповідного урядового законопроекту №2178 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».

Представник організатора акції, заступник голови ВАР Денис Марчук пояснив, що аграрії ініціювали мітинг, щоб бути почутими владою. Адже всі попередні спроби налагодити діалог з владою та передати свої пропозиції до законопроекту виявилися марними.
Коли війна – землею не торгують!

 

Також, з огляду на важливість та резонанс земельної реформи, питання продажу землі повинно бути винесено на всеукраїнський референдум. Тим більше, що саме народовладдя та проведення референдумів з основних питань державної політики, було однією з передвиборчих обіцянок і Президента, і партії «Слуга Народу».

Микола Стрижак, президент АФЗУ, у своєму виступі з трибуни мітингу наголосив на тому, що земля по Конституції України, належить народу України і розпоряджатися нею може лише народ України, окрім того земля – не є товаром, а є засобом виробництва і вести мову про торгівлю землею недопустимо.
Не продавайте Батьківщину!

Незважаючи на заповненість площі перед парламентом протестуючими аграріями голова АСУ Генадій Новіков попередив народних обранців, що це лише попереджувальна акція і на площу Конституції приїхало всього 10 % бажаючих і якщо влада не почує сьогоднішні вимоги – наступного разу під Верховною Радою буде в десятки раз більше селян.

На підтримку вимог мітингувальників зі сцени перед Верховною Радою України виступили представники рядуфракцій ВРУ та інших політичних партій та громадських організацій.
 
Михайло Данкевич,
Головний редактор газети
«Вісник Фермер України»