МОРАТОРІЙ НА ПРОДАЖ ЗЕМЛІ МОЖЕ БУТИ СКАСОВАНО ДО КІНЦЯ РОКУ – ОПУ

Мораторій на продаж землі може бути скасовано до кінця року – ОПУ Рис.1

Мораторій на продаж сільськогосподарських земель буде повністю знято або ослаблений до кінця 2019 року. Наразі влада шукає «найменш болючу, але найбільш ефективну версію»

Заступник керівника Офісу президента Олексій Гончарук заявив, що в ОПУ планують скасувати мораторій на продаж сільськогосподарської землі до кінця 2019 року. Про це повідомляє Bloomberg.

За його словами, непопулярну в суспільстві реформу, відкладену на роки на шкоду конкуренції, треба прийняти до кінця 2019.

«В команді є розуміння,що якщо цього не зробити у цьому році, це буде достатньо складно пізніше», – сказав він.

Обговорення із Світовим банком визначить,чи дозволяти продаж землі іноземцям, чи обмежити обсяги продажів. Найбільш ліберальна версія зможе збільшити ВВП на понад 3 процентних пункти на рік, найбільш консервативна – на 0,5 п.п.

«Ми шукаємо найменш болючу, але найбільш ефективну версію», – наголосив Гончарук.

Влада також розблокує продаж державних активів,чому стоять на заваді корисливі інтереси та заохочення зловживань та монополій. Зокрема, мова йде про залізницю і поштову службу, повідомляє видання.

«Банки мають бути продані в першу чергу, – сказав Гончарук. – Я хочу, щоб 10 великих системних банків увійшли в Україну».

В той час як президент США Дональд Трамп та турецький лідер Реджеп Таїп Ердоган тиснуть на їхні центробанки, Володимир Зеленський розуміє необхідність поважати незалежність грошово-кредитної політики та підтримувати главу НБУ Якова Смолія, повідомив він.

«Коли ми показуємо зміни у підході до приватизації, продажі сільськогосподарських угідь, коли ми залучаємо великі компанії для добування природних ресурсів – усе ці приклади дадуть чіткі сигнали про те, що правила змінились»,- цитує слова Гончарука видання.

Нагадаємо, що нещодавно голова партії «Слуга Народу» Дмитро Разумков заявив, що ринок землі в Україні повинен бути відкритий після створення відповідної законодавчої бази.