ЗВІТНИЙ З”ЇЗД АФЗУ ТА СВЯТКУВАННЯ ДНЯ ФЕРМЕРА

Відбувся XXIX зїзд Асоціації фермерів та приватних землевласників України, який проходив 19 червня, у День фермера. Враження від зїзду різноманітні – у кого піднесені, у кого – не виправдані очікування, але потрібно сказати відверто – головні питання обговорили, про недоліки почули, що робити в майбутньому – намітили. Головне щоб виконували те, до чого самі себе спонукали.
Присутніми на зїзді були очільники профільного міністерства пані Ольга Трофімцева, в.о. міністра та Віктор Шеремета, заступник міністра.
У роботі зїзду взяв участь і народний депутат України Вадим Івченко.
Детально робота зїзду буде висвітлена в черговому номері нашої газети, а для загальної інформації пропонуємо вашій увазі перші враження від зїзду нашого журналіста Володимира Ярошенко.
XXIX З’ЇЗД АФЗУ: ВДАЛИЙ ЕКСПРОМТ НА ДЕНЬ ФЕРМЕРА!
Починаючи з 2012 року мене, як вільного столичного журналіста, постійно запрошували на з’їзди Асоціації фермерів та приватних землевласників України, щоб забезпечити підготовку відповідних публікацій про них у газеті «Вісник «Фермер України». Чесно кажучи, спогади про фермерські форуми минулих років залишилися такими ж сірими й невиразними, як і самі ті події. Запам’яталися хіба що суворі регламенти, яких завжди неухильно дотримувалися фермерські керманичі, делегати і навіть гості з’їздів. А ще – заздалегідь визначені місця в президії та в залі, таблички з прізвищами запрошених високо- посадовців і жорстко регламентована тематика виступів, коли з трибуни виголошувалася не гостра критика, а лише певні критичні зауваження на адресу чинної дирекції й президента фермерської асоціації та низькопоклонні звертання до влади.
19 червня 2019 року серед фермерів ніби свіжим вітерцем повіяло: черговий XXIX з’їзд АФЗУ пішов не зовсім «за сценарієм», затвердженим заздалегідь. Почалося з тих самих злощасних табличок у президії: після тривалого очікування стало зрозуміло, що ані Юлія Тимошенко, ані Володимир Гройсман на відведені їм місця не всядуться, маючи на те свої причини. Віддамо належне Президенту Асоціації Миколі Стрижаку: не розгубившись і не вигукуючи «все пропало», він зняв одні таблички, встановив інші, і робота з’їзду таки розпочалася – хоч і з певною затримкою, зате без зайвих слів. Можливо, саме винахідливість і живий характер М. Стрижака спонукали учасників зібрання і самого Президента АФЗУ до щирості й відвертості, що зрештою й забезпечило успішне проведення з’їзду як справжнього фермерського свята, Дня фермера.
Значною мірою сприяли створенню атмосфери свята виступи самобутнього художнього колективу «Наддніпряночка» з Кіровоградщини. Перед зібранням виступали не просто заангажовані організаторами  з’їзду артисти, а справжні давні знайомі і навіть друзі українських фермерів. Ці талановиті люди добре знайомі з фермерським життям і самим явищем фермерства як суспільної формації, тому їх пісні сприймалися в залі як найдорожчі подарунки від друзів.
Святковий настрій учасників з’їзду не змогли зіпсувати навіть стаціонарні мікрофони, котрі чомусь перестали працювати. Микола Стрижак, як справжній лідер, подав приклад першим, позичивши працюючий мікрофон у «артистів». На відвертий і конструктивний характер його звітної доповіді ця обставина не справила негативного впливу, а критичним виступам делегатів навіть надала особливої гостроти, бо вони спілкувалися з іншими делегатами не з тісної клітки трибуни, а з подіуму, по якому навіть могли ходити.
Така демократична обстановка сподобалася й високим гостям: очільниця профільного міністерства Ольга Трофімцева під час свого виступу перед фермерами була розкутою й красивою, а її критичні зауваження на адресу керівництва АФЗУ  були скоріше побажаннями щодо подальшої співпраці. До такої співпраці запрошували фермерів і Вадим Івченко, заступник голови Аграрного комітету ВР, і заступник міністра АПК Віктор Шеремета.
Отже, можна констатувати, що вимушений експромт Миколи Стрижака виявився цілком вдалим, а самому Президенту АФЗУ суттєво підняв рейтинг.
Повний звіт про XXIX з’їзд АФЗУ буде надрукований у черговому номері нашої газети «Вісник «Фермер України», а рішення з’їзду, після внесення доповнень та пропозицій, на інтернет-ресурсах найближчим часом.