Агросектор ще досі не отримав запланованих на цей рік дотацій

Агросектор ще досі не отримав запланованих на цей рік дотацій

За перший квартал 2019 р. агросектор ще не отримав із бюджету жодних коштів, з передбачених на держпідтримку. Це випливає з аналізу даних Мінагрополітики. Про це у рамках проекту #GoЗаАгроДотаціями повідомляє AgroPolit.com.

На потреби Мінагрополітики із загального фонду бюджету виділили на цей рік 12,342 млрд грн. З них, держпідтримка АПК — 5,909 млрд грн (минулого року — 6,3 млрд грн).

Решту коштів (6,433 млрд грн) депутати запланували на потреби апарату Мінагрополітики, іншими словами, на його роботу та дотичних до нього органів.

Також є інша стаття підтримки агросектору — спеціальний фонд бюджету (2,672 млрд грн).

Станом на 22 березня 2019 р. з бюджету на потреби Мінагрополітики розписали 1,275 млрд грн, але на руки отримувачам (апарат Мінагро, Держпродспоживслужба, Держлісгосп, Держрибагентство та Держгеокадастр) нічого не надійшло.

Така ж ситуація і в програмах підтримки АПК. Єдине, на що спромоглися КМУ та Мінагро за 3 місяці роботи — затвердити перелік програм та їхній порядок і розпочали збір заявок.

За даними джерела AgroPolit.com в Мінагрополітики, порядки є, але всі (включно з Мінфіном) чекають «відмашки» від нового Президента.