Рада прийняла рішення щодо земельного мораторію: результати голосування

Верховна Рада України на засіданні у четвер продовжила мораторій на продаж сільськогосподарських земель на 1 рік – до 1 січня 2020 року. За відповідний законопроект № 9355-5 свої голоси віддали 231 депутатів при 226 мінімально необхідних. Передає кореспондент Agronews.

Всього парламент розглянув 15 альтернативних законопроектів щодо продовження мораторію. Однак депутати підтримали законопроект, який рекомендував аграрний комітет.

Прийнятий законопроект продовжує на 1 рік термін дії мораторію на продаж чи вітчудження іншими способами земель сільськогосподарського призначення, що дозволить врегулювати за цей час на законодавчому рівні процедуру обігу земель сільськогосподарського призначення та розробити необхідні нормативно-правові акти для введення сільськогосподарських земель в економічний обіг.

У прикінцевих положеннях законопроекту зазначається, що Кабінет Міністрів України до 1 березня 2019 року повинен розробити і внести на розгляд Верховної Ради України проект закону України про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Нагадаємо, раніше фермери з усієї України закликали Верховну Раду продовжити мораторій на продаж землі