Петро Порошенко: Вільному ринку землі в Україні бути


Відкриття ринку сільськогосподарської землі допоможе зробити інвестиційний стрибок Україні. Про це заявив Президент України Петро Порошенко на зустрічі з бізнесом, організованій Європейсько бізнес Асоціацією, передає власний кореспондент AgroPolit.com.

Нагадаємо, наразі в країні з 2001 року діє мораторій на продаж с/г земель. Проект закону «Про обіг с/г земель» зараз розробляється у Мінагро і є обов’язковою умовою зняття мораторію.

«Без того, щоб не запровадити ринок землі, Україна не зробить стрибок вперед. Але цей крок ми має зробити разом», – про це заявив президент Петро Порошенко на зустрічі.

 

Я не хочу коментувати Президента, якось не коректно. Я краще приведу слова виступу Віктора Шишкіна на зборах фермерів центральних областей України в Черкасах 9 листопада2018 року: –
“Віктор Шишкін, перший Генеральний прокурор України, суддя Конституційного Суду України. Мова і земля! Це два визначальних фактори, які повинні бути нерозривними! Про мову українці зрозуміли лише 4 – 5 років тому. А про землю українці не зрозуміли і до сьогоднішнього дня. А завтра ми можемо залишитися без нашої землі. Сьогоднішня олігархічна система може це зробити навіть без використання адміністративного фактору – шляхом банкрутств багатьох фермерів.
Я хотів би, щоб кожен фермер відкрив Конституцію України і прочитав лише дві статті, але прочитав їх протягом наступного тижня по 3 рази на день!
Це стаття 14 – «Земля оголошена основним національним багатством українського народу» – і це не залежно від того, хто на сьогодні є її власником.
Це стаття 13 – «Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші
природні ресурси, які знаходяться в межах території України,
природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської)
економічної зони є об’єктами права власності Українського народу».
А для чого з’явився мораторій? Які підстави його запровадження? А тому. Що законодавство було пов’язано з де соціалізацією землі, яке відбувалося на початку 90-х років, повинно бути унормоване з діючим законодавством. А воно на 70% не узгоджено, не врегульовано, навіть за наявності Земельного кодексу. А чому це не робиться? А тому, що «великий глаз», бандитський, олігархічний, покладено на наші землі, і не лише на землю, як виробничий ресурс, а покладено на нашу землю як на національне надбання. Тому і мораторій було запроваджено лише з однією підставою – розробити законодавство, щоб не було негайного розбазарювання землі. Нажаль, наявність мораторію спонукає тіньове розбазарювання землі. Але тіньове розбазарювання можливо швидко зупинити при наявності політичної волі та хорошого прокурора.”
 
Михайло Данкевич,
Головний редактор газети
«Вісник Фермер України»