РІШЕННЯ зборів фермерів, кооператорів, власників ОСГ та сільгоспвиробників центральних областей України

 
 
м. Черкаси                                                                   9 листопада 2018 року
 
 
Заслухавши та обговоривши виступи сільгоспвиробників центральних областей України збори УХВАЛИЛИ:
 1. Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України забезпечити виконання коаліційної угоди ( в частині земельних відносин) та рекомендацій парламентських слухань від 21.12.2016 року на тему: „Регулювання обігу земель сільськогосподарського призначення: пошук української моделі”.
 
 1. В зв’язку з невиконанням рішень XXVIII з’їзду АФЗУ, Комітету захисту рідної землі від 17.08.2017 та Союзу Українського селянства в частині земельних питань продовжити мораторій на обіг земель сільськогосподарського призначення до 01.01.2022 р., попередньо провівши Всеукраїнський референдум з даного питання.
   
 
 1. Верховній Раді України провести Парламентські слухання по рейдерству та прийняти до 1 грудня 2018 року пакет антирейдерських законопроектів які убезпечать сільгоспвиробників від бандитського захоплення землі, майна, посягання на життя фермерів. Відновити роботу антирейдерських штабів в обласних центрах.
 
 
 1. Мінагрополітики, Укрдержфонду, забезпечити повне використання коштів „фермерського мільярда” передбачених на 2018 рік з урахуванням змін, прийнятих Кабінетом Міністрів України у Постанові №911 від 24 жовтня 2018року що стосуються «Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств».
   
 2. Кабінету Міністрів України вжити заходів що до розблокування роботи ХПП та зернових елеваторів та ситуації з цінами на яблука, сою та іншу сільгосппродукцію.
 
 1. Верховній Раді України внести зміни до Земельного Кодексу України що до відміни норми продовження терміну оренди земель наданих з земель запасу для створення фермерських господарств (після 2002 року) через земельні аукціони.
 
 1. Верховній Раді України прийняти закон що до пільгової сплати ПДВ фермерськими господарствами що мають у обробітку до 100 гектарів землі
 
 1. Підтримати та поширити позитивний досвід фермерської самооборони по захисту майна, землі та життя фермерів на прикладі окремих обласних АФЗ (Дніпропетровська, Кіровоградська, Черкаська).
 
 1. У зв’язку з невиконанням владою рішень XXVIII з’їзду АФЗУ, Комітету захисту рідної землі від 17.08.2017, Союзу Українського селянства та зборів фермерів півдня України (25 вересня 2018 року, м. Одеса), провести 4 грудня2018 року під стінами Верховної Ради України акцію з наступними основними вимогами:
  – Продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення до 1 січня 2022 року;
  – Прийняття законопроекту про фермерські землі постійного користування.
  – Прийняття законопроекту по антирейдерським заходам та створення окремого реєстру рейдерських справ.
   
 
 
Президент АФЗУ                                                       Микола Стрижак
 
Голова СУС                                                               Іван Томич
 
Генеральний директор ССОКУ                             Василь Кононенко