Об’єднання заради захисту прав селян

 

профспілки 016.JPG

23 жовтня 2018 році в місті Києві відбулося укладання Меморандуму про співпрацю між селянськими громадськими організаціями та профспілками АПК.

Меморандум був розроблений на вимогу сьогодення у захисті інтересів селян, фермерів, працівників аграрної галузі.

При підписанні Меморандуму були присутні Голова правління Союзу українського селянства Іван Томич, Президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України Микола Стрижак, Генеральний директор Союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів України Василь Кононенко з однієї сторони та в.о. голови Профспілки працівників АПК Світлана Самосуд, заступник голови профспілки Сергій Кондрюк, Голова Київського обкому профспілки працівників АПК Василь Хвостіков, Голова профспілки працівників харчової та переробної промисловості Галина Карнатова, завідуючою відділом соціально – економічного захисту профспілки АПК Тетяна Марченко.

Присутні відзначили, що підписання Меморандуму – це важливий крок у об’єднанні зусиль у захисті прав селян. Який став актуальним через надзвичайно важкі умови життя і господарювання селян. В Україні виникає надзвичайно парадоксальна ситуація коли при найкращих природних умовах – на найбагатших чорноземах Європи живуть найбідніші селяни Європи. Історично склалося традиція, що своєю працею селяни завжди рятували країну від занепаду. Така ситуація виникла оскільки влада не забезпечила своїм громадянам належні умови для господарювання і життя в селі. Держава має повернути споконвічний борг селянству за кріпацтво, за рабську працю у колгоспах за „палички” (трудодні). Ми маємо змінити ганебну ситуацію коли при рекордному експорті сільгосппродукції маємо низький рівень розвитку доходів селян. Нинішній вектор аграрної політики відроджує капіталістичні колгоспи, які називає фермерами, хоча  в усьому цивілізованому світі успішну аграрну економіку складає велика кількість невеликих (до 30 га) фермерських господарств. Уряди успішних країн спрямовують свою політику на підвищення рівня добробуту селян.

Також представники сторін домовилися відстоювати інтереси всіх громадян країни у праві на екологічне чисте довкілля та охорону здоров’я від хімічного навантаження через неконтрольоване використання антибіотиків у тваринництві та агрохімікатів у рослинництві, які вже давно заборонені в Європейському Союзі, але нелегально поставляються в Україну та скорочують віку нашим громадянам.

Сторони закликали аграрну громадськість долучатися до спільного захисту своїх прав.

Прес служба АФЗУ