Рішення Ради АФЗУ від 27 вересня 2018 р.

                                                      РІШЕННЯ

Ради Асоціації фермерів та приватних землевласників України

27 вересня 2018 року                           м. Київ, вул. Хрещатик, 2/1,                                                                                          готель „Дніпро”

Заслухавши та обговоривши питання порядку денного Рада АФЗУ

ВИРІШИЛА:

 1. Верховній Раді України розглянути та прийняти до 01.11.2018 року законопроект № 8236 .

 1. Верховній Раді України, Уряду забезпечити виконання коаліційної угоди (в частині земельних відносин) та рекомендацій парламентських слухань від 21.12.2016 року на тему: „Регулювання обігу земель сільськогосподарського призначення: пошук української моделі” до 1 листопада 2018 року.
 2. В зв’язку з невиконанням рішень XXVIII з’їзду АФЗУ, Комітету захисту рідної землі від 17.08.2017 та Союзу Українського Селянства в частині земельних питань продовжити мораторій на обіг земель сільськогосподарського призначення до 01.01.2022 р. Запровадження обігу земель починати після погодження його всеукраїнським референдумом.
 3. Верховній Раді України провести Парламентські слухання по рейдерству та прийняти до 1 листопада 2018 року пакет антирейдерських законопроектів які убезпечать сільгоспвиробників від бандитського захоплення землі, майна, посягання на життя фермерів. Відновити роботу антирейдерських штабів в обласних центрах.
 4. Верховній Раді України в Державному Бюджеті України на 2019 рік із коштів призначених для аграрної галузі 50 % передбачити для підтримки фермерським господарствам.
 5. Уряду забезпечити повне використання коштів „фермерського мільярда” передбачених на 2018 рік та прийняти порядки їх використання які дозволять користуватися державною допомогою невеликим господарствам та ОСГ.
 6. Від імені Ради АФЗУ звернутися щодо особистої зустрічі з Генеральним прокурором України Луценко Ю.В. щодо стримування прокуратури у притисках фермерів а також бездіяльності у захисті фермерів.
 7. Направити вимогу Кабінету Міністрів України щодо зустрічі з Першим-віце-прем”єр-міністром України Кубівом С.І. протягом 10 днів щодо посилення ефективності діяльності антирейдерських штабів
 8. Головам АФЗ, фермерам всіма способами домагатися ідентифікації злочинів проти фермерів, як розбій, а не рейдество.
 9. Звернутись до Прем”єр-міністра України щодо зустрічі з приводу перешкод у використанні 1 млрд. грн. коштів підтримки фермерів.
 10. Звернутися до Мінагрополітики щодо організації належної роботи банків при наданні коштів державної підтримки фермерським господарствам.
 11. Головам обласних та районних АФЗ розпочати підготовку до проведення до акцій протесту в листопаді 2018 р.
 12. Всім обласним та районним АФЗ, фермерам звернутися до народних депутатів України, які проживають на території округів щодо найшвидшого прийняття законопроекту № 8236.
 13. Направити повторне звернення щодо введення представників АФЗУ до складу антирейдерських штабів, колегій при ОДА.
 14. Звернутися до всіх фіксованих членів АФЗУ щодо приведення земельної документацію у порядок для унеможливлення втрати фермерських земель.
 15. Звернутися до Антимонопольного комітету щодо недопущення підвищення цін на мінеральні добрива монополістами
 16. Від імені Ради АФЗУ оголосити подяку голові Одеської АФЗ Барбанцю В.В. за організацію результативних зборів фермерів Півдня України
 17. Підтримати ініціативу Одеської АФЗ щодо проведення міжобласних зібрань фермерів та провести зібрання в інших регіонах.
 18. Затвердити розмір щорічних внесків Донецької АФЗ на рівні 2017 року

  Голова Ради АФЗУ,

Президент АФЗУ                                                       М. Стрижак