На Дніпропетровщині під прикриттям прокуратури у фермерів вкрали 42,9 га соняшнику

sunflower_e.jpg

Рейдери під прикриттям місцевої прокуратури намагаються відібрати у фермерського господарства “Алтей” соняшник на площі 42,9 га у Васильківському районі Дніпропетровської області.

Про це Agronews повідомив голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Дніпропетровської області Анатолій Гайворонський.

“У Васильківському районі Дніпропетровської області заступник прокурора Синельниківської місцевої прокуратури Роман Рябець разом з прокурором Васильківського відділу прокуратури Олександром Школяровим і слідчим Васильківського районного управління Національної поліції Ігорем Савченком за сфабрикованою кримінальною справою під прикриттям обласної прокуратури здійснюють рейдерське захоплення і викрадення вирощеного урожаю соняшнику на площі 42,9 Га фермерським господарством “Алтей”, – повідомив Гайворонський.

За його словами, прокурор зі слідчим прийняли рішення про арешт врожаю соняшнику через формальну причину, а саме через те, що фермерське господарство нібито незаконно користується орендованою ним з 1992 року землею. Колишній власник господарства ще при житті оформив ферму на свою дочку, яка продовжила справу батька після його смерті, обробляючи цю землю.

“Але прокурор із слідчим у цьому побачили великий спосіб, що земля незаконно використовується, тому що вона належала колишньому власнику, а тепер її використовує його дочка і вирішили арештувати врожай, арештували врожай. Суд апеляційний відмінив цей арешт, але ми все одно не можемо заїхати, тому що прокурор вже продав зі слідчим цей врожай і вигодонабувач виставив свою охорону і ми не можемо косити”, – розповів Гайворонський.

Він додав, що представники “Алтея” зараз знаходяться на полі, щоб не допустити незаконного збору урожаю, вирощеного фермерським господарством. Також на місці присутні представники особи, яка придбала арештоване майно, “йде протистояння”.

За словами Гайворонського, сьогодні, на жаль, “це посвюдна практика органів прокуратури і Національної поліції Дніпропетровщини”. Асоціація фермерів та приватних землевласників Дніпропетровської області вимагає від генеральної прокуратури України втрутитися в ситуацію і припинити безпрецедентне свавілля та знищення фермерських господарств.