13 із 14 найбільших експортерів горіхів виявилися фіктивними фірмами

1908.jpg

Згідно з інформацією, викладеною у документах, оформлення вантажів відбувалося найчастіше через Одеську (18,24 тис. т), Чернівецьку (6,68 тис. т) та Закарпатську (1,51 тис. т) митниці. Тринадцять із чотирнадцяти найбільших експортерів виявилися фіктивними фірмами, що були зареєстровані незадовго до вивезення вантажу за кордон зі статутним фондом у 0,5 – 1 тис. грн та не знаходяться за адресою реєстрації. Більше того, керівники чи засновники цих фірм є фігурантами у кримінальних провадженнях по справах про ухилення від сплати податків та діяльність «конвертацій них центрів».

Лише одна із фірм-експортерів, ТОВ «Натсі», зареєстрована у 2007 році і працює через Закарпатську митницю.

Як повідомляють у ДФС, минулого року Україна експортувала 30,89 тис. т волоських горіхів на суму $100 млн. Найбільшими покупцями українського горіха стали Ірак (3,648 тис. т), Азербайджан (3,596 тис. т) та Білорусь (3,342 тис. т).

При цьому горіхи, що вивозилися, наприклад, до Білорусі мали ціну у $0,8/кг, тоді як горіхи, експортовані у Грецію коштували $6,1/кг, у Польщу – $5,3/кг, Словенію – $4,3/кг, Румунію – $4,6/кг.

*Фірми перереєстровані на іншу адресу і особу. «Бізнеспраймгруп» також перейменована

**Фактурна вартість товару/вага нетто

Слід зазначити, що чим нижча задекларована на митниці ціна експортованої продукції, тим менше податків отримає бюджет України.

Раніше українські ЗМІ повідомляли про таку ж ситуацію з експортом горіхів у 2015 – першій половині 2016 році. Так само їх експортували фіктивні фірми і так само за зниженою у два-три рази ціною. Проте уже після перетину кордону продукція продавалася за ринковою ціною.

За матеріалами: agroday.com.ua