ЗАКОНОПРОЕКТ №6527-Д ЗНИЩУЄ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКУ ОБСЛУГОВУЮЧУ КООПЕРАЦІЮ!

25 червня велика група народних депутатів зареєструвала законопроект №6527-Д, який пропонує нову редакцію Закону«Про сільськогосподарську кооперацію», який був прийнятий в 1997 році.

Автори стверджують, що їх проект врегулює всі питання створення і діяльності сільськогосподарських кооперативів. Вони пропонують відмовитися від поділу їх за типами на виробничі та обслуговуючі, надаючи членам (засновникам) кооперативу можливість самостійно вибирати види діяльності: виробничий, обслуговуючий, переробний або багатофункціональний, а також форму діяльності – з метою або без мети отримання прибутку. Відповідно пропонується перехід до єдиної організаційно-правової форми – сільськогосподарський кооператив. Всі існуючі зараз кооперативи повинні будуть перереєструватися протягом трьох років.
Категорично не погоджується з внесенням таких змін до діючого Закону „Про сільськогосподарську кооперацію” Президент ВГО „Союз учасників сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів України” Іван Томич. На його думку нова редакція цього закону, в разі його прийняття, знищить сільськогосподарську обслуговуючу кооперацію, призведе до монополізації всієї аграрної галузі окремими агро формуваннями через створення псевдо кооперативів, зруйнує засади обслуговуючої кооперації, на якіх побудований і досяг економічного успіху аграрний устрій всіх розвинутих країн світу.
         Про це він заявив у відкритому листі до Голови Верховної Ради України Андрія Парубія. Такі ж вернення були направлені до всіх парламентських голів фракцій та груп.
Прес-служба