ПІДДАЛИ ЖИРУ: українські молочні продукти містять технічний жир, м’ясо — антибіотики

Висока конкуренція «змушує» вітчизняних харчовиків виробляти продукти з небезпечними добавками. І мова йде про всі продукти без винятку. Про це ГолосUA розповів Олексій Дорошенко, голова Української асоціації постачальників торговельних мереж.

«В м’ясі це можуть бути антибіотики. В молочні продукти тепер дуже поширеним стало додавати технічний жир», — говорить він.

Зрозуміти, що це за технічні жири, дуже складно. Щоб провести дослідження цієї добавки, потрібно витратити десятки тисяч гривень. Далеко не кожному споживачеві це по кишені.

«Такі небезпечні хитрощі виробників буде мати місце і далі, якщо ми не прийдемо до системи рівноваги, коли знову почнемо їх контролювати», — вважає експерт.

Разом з тим, забороняти, наприклад, використання пальмової олії виробниками харчових продуктів поки не час, міркує Дорошенко.

«Багато країн світу, включаючи США та ЄС, використовують пальмову олію в продуктах. Усі міжнародні корпорації це роблять у найвідоміших світових брендах спредів, батончиків та багатьох інших продуктах. В Україні питання полягає не в самому використанні пальмової олії, яка несе ризики погіршення здоров’ю, коли вживається протягом багатьох років. В Україні виробники зловживають тим, що не вказують, що вона є у складі», — написав він на своємуFacebook.

Наприклад, покупець впевнений, що купує 100% вершкове масло, а на справді це може бути спред, у якому 30% пальмова, або інша рослинна олія. Тобто відбувається обман покупця. І це є масовим явищем.

Пальмову олію заборонено додавати до дитячого харчування. Що ж до дорослих, то кожен вільний робити вибір сам.

«Якщо Україна введе таку заборону, то в нас можуть зникнути деякі категорії продуктів, а деякі зміннять рецептуру і стануть дорожчими. Тому слід розглянути пропозиції щодо повної відмови від використання рослинних жирів, коли рівень життя в країні стане значно вищим. Або прийняти за умови дії заборони з 2025 року. А сьогодні це призведе до зниження рівня життя», — вважає фахівець.

До того ж, повна заборона загальмує експорт нашої країни та поставить українських виробників у нерівні умови з іноземними конкурентами, тому що вони зможуть випускати продукти з вмістом пальмової олії, а ми – ні.

виробника продукції необхідно штрафувати за явний обман при наданні інформації про продукт. сьогодні купуючи ковбасу по 400 грн. за кіло людина вважає, що продукт екологічно чистий, виготовлений із “справжніх” інгридієнтів, а за 65 грн. – практично синтетичний, або з відходів. але, як свідчать досліди, різниця виявляється тільки в ціні. що сосиски за 37 грн. за кіло, що сосиски за 197 грн. за кіло протягом двох тижнів лежать в холодильнику, неначе тількино вироблені (і вигляд, і запах – свіжої продукції). реально ковбаса із справжнього м”яса, навіть в холодильнику, зберігається не більше 2-х See More
Юрій Кри ·

Це результат бездумного голосування на виборах. Кого обрали у владу те й маємо. Адже безсовістні йдуть до влади заради збагачення, а збагатитися можна тільки за чійсь рахунок. Владі над прибутки, а ми труємося, а найгірше що труємо власних дітей. Слава дебілам.
Jura Andrushko

якщо автор так переживає за виробників то проста людина не хоче наколотої продукції,корів нема молоко є.і т д
Николай Данченко

Наша ВЛАСТЬ вместе с ПРЕЗИДЕНТОМ хотят нас УКРАИНЦЕВ ВЫТРАВИТЬ как ЩУРОВ . А для чего . Да для того чем нас будит меньше тем для них управлять нами безнаказанно можно. Полицейських будит больше чем трудового населения. ВОТ И ВСЕ . А в мест нас приедут КИТАЙЦЫ . Так давайте этого не допустим и ПЕРЕИЗБЕРЕМ президента и (СЛУГ НАРОДА) новых МОЛОДЫХ не погрясших в коррупции
Flora Voynarovskaya

От этого зависит здоровье людей. Не надо обманывать покупателей, просто надо об этом писать читабельным почерком, чтобы покупатель не покупал эту гадость. А лучше надо вовремя делать проверки и налагать огромные штрафы за нарушения, чтобы было не повадно травить людей.
Николай Данченко

В странах ЕС пальмова олия используется но только 2 проц а в Украине все 5о проц . И поэтому Украинцы особенно МАЛОЛЕТНИЕ до 18 лет ТРАВЯТ СВОЙ ОРГАНИЗМ. СВОИМИ ДЕНЬГАМИ. А ВЛАСТь на это закрывает ГЛАЗА . Потому что кто то получает ХОРОШИЙ ОТКАТ.