КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА від 25 серпня 2004 р. № 1102 Київ Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам

В березні Український молочний індекс (УМІ), що показує умовну прибутковість виробництва молока в комерційних господарствах, впав відразу на 8,7%, продовживши негативну тенденцію перших двох місяців 2018 р. При цьому, вперше в поточному році, рівень індексу за місяць був нижчим, ніж середній показник за останні п’ять років (на 5%). Про це у своєму Facebook повідомляєАндрій Ярмак.

«Не зважаючи на те, що ціни на молоко знизилися лише на 1,8% протягом трьох місяців поточного року, прибутковість виробництва молока впала відразу на цілих 20,4% порівняно до грудня 2017 р. А це — дуже відчутно, особливо якщо врахувати, що потенціал зниження цін на молоко також є досить суттєвим», — написав він.

На думку Андрія Ярмака, основною причиною падіння прибутковості виробництва молока стало стрімке підвищення цін на концентровані корми. Наприклад, соняшниковий шрот протягом першого кварталу 2018 р. подорожчав на 50%, фуражна кукурудза — на 12%, фуражна пшениця — на 4%.

Андрій Ярмак вважає, що враховуючи ситуацію на світовому ринку, негативна тенденція на ринку молока збережеться.