ЧИЇ ІНТЕРЕСИ ВІДСТОЮЄ ВАР?

На 3 квітня ВАР (Всеукраїнська аграрна рада) скликає аграріїв під Верховну Раду на акцію протесту проти скасування експортного ПДВ для виробників олійних культур.

Маніпулюючи фактами та відстоюючи інтереси десятка зернотрейдерів ВАР не піклується за вітчизняного виробника, переробника сільгосппродукції, фермера, а в кінцевому результаті і українського споживача.

Їх дії ідуть в розріз з намаганням держави підтримати дрібного фермера, легалізувати само зайнятих власників земельних паїв.

Звичайно, на першому етапі будуть втрати у зернотрейдерів, які вони перекладуть на плечі сільгоспвиробників, буде зменшення посівних площ цих культур, але з часом, через рік-півтора, ситуація зміниться, певний нестаток сировини та конкуренція між переробниками та зернотрейдерами підніме закупівельні ціни у фермерів. Але буде більше переробки в Україні, буде більше робочих місць та зросте наповнюваність державного бюджету.

Адже погодьтесь, і про це говорять всі, головна мета не експорт сировини, а розвиток переробної галузі та експорт готової продукції.

А для прикладу візьміть  ситуацію з соняшником. Чи не так само репетували зернотрейдери?

А що ми маємо тепер?

Україна лідер з виробництва соняшникової олії та соняшникового шроту.

То ж їхати під Верховну Раду чи ні – вирішувати господарям, але думати і аналізувати потрібно оперуючи фактами.

 

Михайло Данкевич,\

Газета «Вісник Фермер України»