До 70% компаній, які зараз орендують українську землю – іноземні

Давайте поставимо собі питання: А хто зараз обробляє українську землю і кому вона сьогодні належить? Близько 70% компаній, які зараз орендують українську землю – іноземні.

 

Про це заявив народний депутат України від БПП Олексій Мушак.

Коментуючи питання щодо земельної реформи в Україні, народний депутат зазначив, що державі просто необхідно створити відкритий ринок землі, адже це дозволить українським селянам вигідно продавати свої землі.

«Але, якщо ми обмежуємо коло покупців, обмежуємо і права людей отримати від продажу своєї землі справді високу ринкову ціну. Натомість, якщо говорити про те, що землю зможуть купувати лише українці, то таким чином ми вводимо певні обмеження, які зменшать продаж землі на 30-40%», – каже Олексій Мушак.

Що стосується можливої заборони продажу української землі іноземцям, нардеп звернув увагу на те, що у певній мірі іноземці вже користуються українським чорноземом.

«Давайте поставимо собі питання: А хто зараз обробляє українську землю і кому вона сьогодні належить? Близько 70% компаній, які зараз орендують українську землю – іноземні. Бенефеціарами цих компаній є швейцарці, люксембуржці, або ще хтось інший. Тому хочу зазначити, що іноземців не варто боятися. Адже, якщо серед покупців української землі хоча б 5-6% будуть іноземці, то вартість української землі підніметься на 30-40%. А це дуже вигідно для пересічного українського селянина», – наголосив Олексій Мушак.

Депутат Олексій Мушак відмітив, що 70% іноземних компаній орендують українську землю. А самі українці не взмозі взяти в оренду якийсь га с/г землі, навіть АТОвцям немає землі. Хіба це українець господар своєї землі? Треба міняти таку антинародну владу. Скільки землі в оренді гаранта – тисячі га, а я не можу уже десяток років створити фермерське господарство.