ДО УВАГИ!

IMG_2144

До уваги членів Ради АФЗУ, голів районних та обласних АФЗ, фіксованих членів АФЗУ, фермерів, селян.

Згідно рішення Ради АФЗУ від 01 лютого 2018 року розміщуємо на сайтах АФЗУ, СУСОКУ та газеті «Вісник «Фермер України» програми та біографії кандидатів в президенти Асоціації фермерів та приватних землевласників України

АВТОБІОГРАФІЯ

Якуб Іван Миколайович народився 01 березня 1964 року в с.Невкля Городнянського району Чернігівської обласні.

Громадянин України.

В 1978 році батьки переїхали в с. Тупичів на постійне місце проживання. Після закінчення Тупичівської восьмирічної школи вступив до Борзнянського радгосп – технікуму який закінчив 1983 році за спеціальністю  агроном-плодоовочівник.

Пізніше закінчив Білоцерківський сільськогосподарський університет, вчений агроном.

З 1983 року по 1985 рік – служба в армії.

Працював в колгоспі ім.Фрунзе с.Тупичів на різних посадах : бригадир, агроном та ін..

В 1990 році взяв в користування 1 га землі на якій вирощував картоплю.

В 2001 році офіційно зареєстрував фермерське господарство і мав в обробітку 33 га землі.

В 2004 році жителі  сусіднього с. Великий Листвен запропонували взяти в оренду земельні паї : на той час колгосп був банкрутом, жоден га землі не був засіяний, в приміщенні не було ні одної голови худоби.

На сьогодні господарство обробляє 1 200 га землі: із яких 70 га  в 2016 році виграно на земельному аукціоні, а решта,  – людські земельні паї.

Обирався депутатом районної, обласної ради по мажоритарному окрузі. На даний час, –  депутат Чернігівської обласної ради, голова фракції.

Був обраний головою районної, обласної асоціації фермерів, та віце – президентом АФЗУ.

Одружений, виховуємо двох доньок.

ПРОГРАММА ДІЯЛЬНОСТІ КАНДИДАТА НА ПРЕЗИДЕНТИ АФЗУ

ЯКУБ І.М.

Обираюсь не заради зайняття крісла Президента АФЗУ – а для покращення та розширення фермерства в Україні, та збереження села.

Буду працювати на громадських засадах.

Основні пріоритети:

  • земельна реформа в інтересах тих ,хто живе та  працює на землі, удосконалення правової бази фермерського устрою для покращення соціального статусу фермера та стимуляцію сільськогосподарського виробництва;
  • встановлення цивілізованих фінансово –кредитної та податкової політики;
  • зменшення адміністративних бар’єрів для фермерів;
  • прискорення с\г кооперації, підвищення та справедливий розподіл держпідтримки;
  • створення нормальних умов життя на селі.

Більш конкретно:

1. Продовжити напрацювання АФЗУ, та втілювати в життя.

2. Протягом двох місяців провести зустрічі з представниками фермерства усіх областей України для  напрацювання «дорожньої карти».

3. При  нинішній ситуації в  країні, в умовах війни та падіння соціально – економічного стану, навіть розмови влади про продаж землі в запропонованому вигляді, викликають дисбаланс, нестабільність, спад виробництва. Організувати рішучій супротив  рейдерству, виділення земель для фермерських господарств.

4.  Система управління с/г має переформуватися і мати напрямки:

  • налагодження зв’язків та збільшення кількості ФГ ;
  • регіональні фахівці відповідальні за комерційні структури які торгують ЗЗР, міндобривами, та ПММ, щоб їх продукція була сертифікована та відповідала по якості ( з кожним роком збільшується кількість підробок);
  • зв’язок з відділами які кожнен день моніторять цінову політику і дають інформацію фермерам. Спілкування має проходити через електронні засоби для запобігання корупції.

5. Податки з розрахунку розміру господарства, природно – кліматичних умов на 1 га  з прив’язкою до культури (пшениця). Для малих  – запровадження поняття «само зайнята особа».

6. ДОВГОСТРОКОВА програма кредитування та лізингу доступна для ФГ (наприклад, в Білорусії лізинг на 7 років під 5 % річних).

7. Запровадження сівозмін: дасть збереження ґрунтів, продовольчу безпеку держави та призведе до розвалу агрохолдингів ( не зможуть дотримуватися на сотнях тисяч га сівозміни).

8. Покращення роботи електронного сайту АФЗУ  шляхом оновлення рубрик та створення нових – нове в законодавстві; новини АПК; передовий досвід; юридична консультація в форматі «питання  – відповіді».

9. Рада АФЗУ має працювати над залученням інвестицій та інновацій.

10. Прискорити запровадження кооперацій, що надасть можливість отримувати додаткову вартість виробнику продукції, а не перекупнику.

Разом ми сила!

Буде ферма – буде село! Буде село – буде Україна!