«БАТЬКІВЩИНА» ПРОПОНУЄ РАДІ ПІДТРИМАТИ ФЕРМЕРСЬКІ СІМЕЙНІ ГОСПОДАРСТВА

Верховна Рада України в межах утвореної робочої групи повинна спільними зусиллями представників парламентських фракцій напрацювати пакет законопроектів щодо підтримки аграрного сектору України і сімейного фермерства зокрема, і фракція «Батьківщина» готова долучитись до такої роботи, оскільки має напрацювання відповідних законодавчих ініціатив.

 

Про це із парламентської трибуни сказав перший заступник голови Партії ВО «Батьківщина» Іван Кириленко.

 

«Пропозиція фракції «Батьківщина» особисто до керівництва Верховної Ради України – створити робочу групу із представників всіх фракцій, які причетні до цієї теми, залучити науковців, Асоціацію фермерів і приватних землевласників України, і доопрацювати пакет законів – він майже готовий», – сказав він.

 

«Звертаюсь від імені фракції до голови Верховної Ради: очольте цю робочу групу, Андрію Володимировичу, і замість того як вляпатись в історію як це було вчора, увійти в історію. «Батьківщина» до цього готова, і запрошуємо усіх», – додав Іван Кириленко.

 

Політик нагадав, що вчора Верховна Рада України не підтримала законопроект фракції «Батьківщина» щодо стимулювання створення сімейних фермерських господарств та розвитку сільськогосподарських кооперативів, децентралізації повноважень та припинення корупційних зловживань у сфері земельних відносин, посилення державного контролю за використанням і охороною земель та запобігання рейдерству №7363-2, хоча насправді він вирішував чимало критичних питань аграрної галузі.

 

Іван Кириленко закликав депутатів Верховної Ради з тим, що сімейне фермерство має стати укладом аграрного життя країни, адже «цього вимагають люди, і це є звичним для них», і що Україна повинна перестати бути лише сировинним придатком.

 

«Україна славиться на весь світ експортом сировини, в той час як Італія не експортує жодного граму сировини, а експортує готову продукцію: славиться на весь світ вином, чудовими сирами і макаронними виробами», – наголосив він.

 

«Хто дав секрет Італії такого успіху – сімейні фермерські господарства, в Італії таких 1 млн 780 тис. Із 1-го гектару землі Італія має удесятеро більше зиску, аніж Україна. І якщо перекласти об’єм експорту сільськогосподарської продукції у розмірі 17 млрд грн на італійський механізм господарювання – отримаємо 175 млрд грн прибутку за рік», – порахував Іван Кириленко.

 

Політик наголосив, що сімейні фермерські господарства потребують державної підтримки, а тому «потрібно податками сказати, що вони будуть зрозумілі, доступні і вигідні для селян». А також потрібна державна підтримка кредитування, і для цього «потрібно створити селянський фермерський банк, де будуть фермерам надавати державні кошти під 2% річних».

 

Крім того, Іван Кириленко вкотре наголосив щодо позиції фракції «Батьківщина», що громадам слід передати право розпоряджатися землями навколо населених пунктів.

 

«Землю потрібно передати громадам. Децентралізація в дії, чи ми лише граємося? Давайте таки дамо громаді право розпоряджатися землями навколо населених пунктів. Ціна питання 4-7 млн га, які сьогодні перебувають у тіні», – наголосив він.

 

Також Іван Кириленко наголосив щодо того, що вкрай важливо налагодити суміжну інфраструктуру і переробку сільськогосподарської продукції.