Український агрохолдинг виплачуватиме свої борги ще чверть століття

Агрохолдинг «Мрія», який вже кілька років «славиться» своїми конфліктами із селянами-землевласниками та іншими підприємствами, заборгував кредиторам надзвичайно велику суму коштів. Свій борг фірма накопичувала протягом років, а тепер продовжує створювати власну привабливість через силове збільшення земельного банку, при цьому слабо ліквідовуючи заборгованість.

 

«Після дефолту компанії з 2015 року кредитори представили зворотній капітал компанії, який ніхто інший не міг надати. Фактично вони врятували агрохолдинг, зберегли його цілісність і всіх 300 працівників, – зазначає в інтерв’ю керуючий директор Rothschild Inc. В країнах СНД Дж.Сальветті,– На жаль, через припущення щодо махінацій колишніх співробітників і керівників, кредитори втратили більшу частину грошей, наданих «Мрії» раніше».

У підсумку, за даними АгроПорталу, загальний борг агрохолдингу «Мрія» становить $330 млн. Окрім того, $700 млн становить борг, який буде конвертовано в акції.

Зазначимо, що на сьогоднішній день «Мрія» обробляє 180 тис га землі у Тернопільській, Хмельницькій, Івано-Франківській, Львівській, Чернівецькій і Вінницькій областях.

Провівши елементарні розрахунки, загальний борг агрохолдингу у гривнях становить 28 млрд 840 млн грн (згідно умовного курсу валюти 28 грн/дол).

А тепер, поділивши цю суму на площу землі, яка обробляється (а це 180 тис га), отримаємо суму коштів, які заборгувала «Мрія» на 1 га землі – 160,2 тис грн.

В середньому агропідприємства України за останні роки (залежно від погодніх умов та посіяної культури) заробляли на одному гектарі близько 7 тис грн чистого заробітку.

У випадку «Мрії» боргове навантаження на 1 га становить 160,2 тис грн, при середньому заробітку – 7 тис грн. А значить погасити увесь борг агрохолдинг «Мрія» зможе лише протягом 22 років!