Віктор Шеремета: Сьогодні у нас є багато супротивників, які не хочуть, щоб кошти дісталися неімущим

Нещодавно фермери України отримали в міністерстві протектора. 4 жовтня Кабмін призначив Віктора Шеремету на посаду заступника міністра аграрної політики України з питань фермерства. Віктор Васильович ‒ для міністерства постать нова, власне, як і його посада. Проте, проблеми фермерів знає не з чуток: самому доводилося керувати фермерським господарством.

До уряду прийшов з посади віце-президента Асоціації фермерів і приватних землевласників України та впевнений: з розвитком малого виробника розквітне в українське село. Як розвиватимуть фермерство та кому дістанеться державна допомога? Як успішно господарювати та чому багато фермерів пішло в «тінь»? Відповідями на ці та інші питання Віктор Шеремета поділився в ексклюзивному інтерв’ю AgroPolit.com.

AgroPolit.com: Які першочергові завдання Вам поставили в мінагрополітики? Виділіть ТОП-3.

Віктор Шеремета: Мої завдання виходять із посади. Пріоритетні напрями ‒ розвиток фермерства, кооперації та сільських територій. Звичайно, багато й іншої роботи.

AgroPolit.com: Ваша посада була ініційована Асоціацією фермерів та приватних землевласників України.

Віктор Шеремета: Це питання підіймалося понад 10 років тому. Та зараз воно постало умовно спонтанно. Володимир Борисович (Гройсман. ‒ Ред.) сам запропонував під час зустрічі з фермерами.

AgroPolit.com: Тобто, це була ініціатива Гройсмана, не Мартинюка (заступник міністра агрополітики)?

Віктор Шеремета: Так, але Максим Петрович був присутній на зустрічі з фермерами й підтримав ініціативу Володимира Борисовича.

AgroPolit.com: Звідки раніше виникла ініціатива створення? До Асоціації зверталися фермери?

Віктор Шеремета: Ідея з’явилася після початку роботи над концепцію державної програми розвитку фермерства. Тоді стало відомо, що на розвиток фермерства буде виділено 1 млрд грн. В Асоціації знову підняли питання створення посади, адже було зрозуміло, якщо питанням буде займатися невідомо хто, то розвитку не побачимо. Тому прем’єр забажав, щоб людина була з середовища фермерів.

Щойно фермер стане потужним, розправить крила, йому вже не потрібен буде кооператив