Малі підприємства забезпечують більше робочих місць, ніж агрохолдинги

Українська аграрна конфедерація проаналізувала ведення агробізнесу в Україні. Результати дослідження ефективності презентував президент Української аграрної конфедерації, народний депутат Леонід Козаченко, передає кореспондент AgroPolit.com.

За його словами, даний аналіз дав змогу зробити певні висновки. В першу чергу виявилося, що платники податків оброблять 17, 4 млн га землі. Офіційно в обробітку 32,5 млн га землі. Тобто, 40% знаходиться в тіні.

Наступним кроком був аналіз зайнятих в господарствах робітників. Результати показали, що дрібні сільськогосподарські підприємства забезпечують більше робочих місць, ніж великі агрохолдинги у розрахунку осіб/на 100 га.

На графіці можна побачити, що в 2016 році ситуація змінилася. У великих підприємствах почали скорочувати працюючих. Кількість працівників, яких найняли на підприємства в перерахунку на 100 га наступна. Чим більше підприємство, тим менше, нажаль, наймають робітників на 100 га. Фактично, підприємства з земельним банком до 100 га мають в 30 разів більше працюючих, ніж великі», ‒ прокоментував Леонід Козаченко.

І додав, що така статистика є хорошою для тих, хто підтримує малі сімейні господарства, адже сьогодні потрібно зберегти кількість робочих місць в сільській місцевості.