Розвиток фермерства тісно пов’язаний з розвитком сільських територій ― Мартинюк

Фермерство, в силу своєї специфіки та високого рівня застосування ручної праці може стати основою соціального і економічного устрою сільських територій. Таку думку висловив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства УкраїниМаксим Мартинюк.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

«Якщо у нас у кожному селі буде 3-5 фермерів, які створять робочі місця, такі села будуть соціально стабільними і матимуть потенціал до розвитку. Тобто розвиток фермерства для уряду дорівнює розвитку сільської місцевості», ― зазначив Максим Мартинюк.

Він нагадав, що Уряд вперше за історію української незалежності чітко сформулював свої пріоритети в підтримці сільгоспвиробників.

Концепція розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації на 2018-2020 р. спрямована на розвиток малого і середнього бізнесу в селах.

Передбачається, що з держбюджету в 2018 р. на розвиток фермерських господарств буде спрямовано 1 млрд гривень, зокрема ― на підтримку їх кооперації.

«Досвід європейських країн доводить, що невеликому сільгоспвиробнику без об’єднання з іншими фермерами досягти навіть середньої по галузі ефективності дуже складно», ― підкреслив перший заступник міністра.

Оскільки уряд перейшов до трирічного бюджетного планування, найближчі 3 роки рівень підтримки розвитку фермерства буде зберігатися на рівні не нижче, ніж у 2018 р.

Для оцінки ефективності програм підтримки Мінагрополітики буде моніторити динаміку технічного переоснащення фермерів, підвищення їх продуктивності, розширення площ під нішевими культурами і органікою, збільшення кількості фермерських господарств, у тому числі шляхом переходу господарств населення в цей статус.