Пасічники готуються до протесту

Виробників меду не тішать рекорди експорту меду. Вони засмучені через занизькі закупівельні ціни на цей продукт. Вони заявили, що цьогоріч готові до протестів, пише Експрес.

«Річ у тому, що більшість пасічників ― селяни, 40% із них ― старшого віку. Вони виробляють мед, але не мають ані часу, ані можливостей реалізовувати його, бо для цього треба занедбати пасіку та їхати з товаром до міста», ― розповідає голова Спілки пасічників Віталій Батіг.

Закупівельники уміло спекулюють цінами на мед. Їм вдається скуповувати його майже за безцінь.

Тримати свій товар, очікуючи кращого покупця, пасічники також не можуть, бо мед втрачає свої корисні властивості. Тому вони віддають його дуже дешево, у середньому по 35 грн/кг.

Збувають же мед значно дорожче.

«Але держава ігнорує проблему. Для неї головне ― показники експорту. А краще б заохочували українців їсти більше меду», ― говорить Віталій Батіг.

Довідково

Нині в Україні виробляють приблизно 1,5 кг меду на душу населення, але дуже багато йде за кордон. Інститут гігієни харчування ЮНЕСКО рекомендує кожній людині для нормального функціонування організму споживати протягом року не менше як 4 кг меду.

У 1982 р. на кожного українця припадало 0,3 кг меду. Сьогодні ця цифра в Україні зменшилась до… однієї чайної ложки на місяць, тобто до 12 г (трохи більше як 150 г на рік).