ПРОТОКОЛЬНЕ РІШЕННЯ за результатами зустрічі Голови Верховної Ради України з представниками аграрної галузі

 

18 березня 2016 р.

 

  1. Комітету з питань податкової та митної політики спільно з Комітетом з питань аграрної політики та земельних відносин за участі представників Мінагрополітики, Мінфіну, ДФС та галузевих фермерських асоціацій опрацювати питання та внести узгоджені пропозиції щодо:

вдосконалення системи оподатковування в аграрному секторі;

запровадження єдиного земельного податку (без сплати ПДВ) для фермерських господарств з ділянками до 150 га сільськогосподарських земель.

Строк – 1 квітня 2016 р.

 

  1. Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин прискорити:

підготовку до розгляду в сесійній залі узгодженого законопроекту щодо розмежування земель за межами населених пунктів державної та комунальної власності на територіях об’єднаних територіальних громад та врегулювання інших земельних відносин;

опрацювання механізму розпорядження землею в громадах, які не об’єдналися.

Строк – 25 березня 2016 р.

 

  1. Мінфіну з метою формування інвестиційного ресурсу в аграрний сектор невідкладно забезпечити супроводження подання на ратифікацію Верховною Радою України угоди з Європейським інвестиційним банком для фінансування проекту “Основний кредит для аграрної галузі – Україна” на суму 400 млн. євро.

 

  1. Мінагрополітики розглянути питання надання малими фермерськими господарствами пільгового доступу до використання державної інфраструктури (ПАТ “Державна продовольчо-зернова корпорація України” і ПАТ “Аграрний фонд”) з метою формування експортних товарних партій сільськогосподарської продукції.

Строк – 25 березня 2016 р.

 

 

  1. Держгеокадастру:

забезпечити узгодження з органами місцевого самоврядування рішень щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності. Навести конкретні приклади таких погоджень на місцях;

проаналізувати звіт Ради бізнес-омбудсмена на предмет наявності корупційних факторів та можливих шляхів їх усунення щодо неоднозначної практики проведення нормативної грошової оцінки земель в межах міста Житомир, внаслідок чого орендна плата сусідніх земельних ділянок значно відрізняється між собою;

підготувати спільно з Мін’юстом пропозиції щодо спрощення процедури реєстрації громадянами земельних ділянок.

Строк – 28 березня 2016 р.

 

  1. Держеокадастру спільно з Мінагрополіти та Мінфіном для уникнення завищених показників при розрахунку нормативної грошової оцінки, зокрема на малопродуктивних землях, опрацювати і подати на затвердження Кабінетом Міністрів України доопрацьовану Методику розрахунку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів.

Строк – 28 березня 2016 р.

 

 

 

Головуючий,

Голова Верховної Ради

України                                                                      Володимир ГРОЙСМАН