Загрози та виклики запровадження ринку землі

Про  загрози та виклики, які стоять перед Україною, говорили на прес-конференції, яка відбулася 7 червня 2012 року в Укрінформі.

Сьогодні все українське селянство з болем в душі спостерігає за розвитком подій навколо запровадження ринку землі в Україні.

У грудні 2011р Верховна Рада під тиском антинародних олігархічних сил прийняла проект закону України «Про ринок землі» № 9001 у першому читанні.

За 20 років Україна вона так і не змогла сформувати достатнє правове поле щоб забезпечити ефективний захист прав власності на землю, прав фермера – господаря на землі, створити належну основу державної політики у сфері землекористування.

Упродовж цих років приймалися різні правові акти, програми, проекти, проте жоден із цих документів не був виконаний в повному обсязі.  Однак, це не єдина й не головна причина. Головна причина багаторічного зволікання розв’язання питань інституційного забезпечення реформування земельних відносин в Україні полягає в тому, що й досі в Україні не сформована цілісна, послідовна державна земельна політика, не визначені мета і пріоритети реформ.

У результаті, замість реалізації послідовних, системних заходів спостерігаємо нескінченні «проби і помилки», суперечливі, безсистемні та різноспрямовані кроки, міжвідомчі суперечки, безвідповідальні рішення. Все це складає в цілому процес використання черговою владною командою ситуації в земельних відносинах у політичних, відомчих чи корпоративних інтересах. Сьогодні сфера земельних відносин визнається однією з найбільш корумпованих у державі.

Така ситуація не дозволяє гарантувати права власності на землю що значною мірою порушує права українського селянства, позбавляє Україну формувати європейський устрій на селі. Сьогоднішня влада не розробила засобів які б захищали простого селянина, проте успішно проштовхує спроби перетворити землю на звичайний товар. Торгівля землею — це продаж України. Як не можна купити чи продати людину, так не можна продати і землю. Земля нам Богом дана і це, насамперед, Божа власність подарована народу України у вічне користування! «Землю не можна продавати назавжди, бо вона Моя Земля (Божа): ви лиш прихідьки і поселенці» – сказано в Біблії (Старий Завіт, розділ 25). Яких іще потрібно авторитетів, щоб дійти до висновку, що продаж землі – це знищення України!

Сьогодні країни світу, в яких відсутня приватна власність на землю сільськогосподарського призначення, показують досягнення в агропромисловому виробництві. І це закономірно, адже, маючи землю у своїй власності, держава шляхом довгострокової оренди і державного регулювання земельного податку забезпечує необхідні інвестиції в передові технології АПК. Перетворення землі на товар – предмет спекулятивного обігу –  неминуче призведе до швидкого обезземелення і остаточного зубожіння українських селян, виведення з-під контролю, а по суті – втрати Україною мільйонів гектарів найцінніших земель, які є основним національним багатством і ресурсом.

Цього допустити не можна! 

Ми закликаємо всіх, незалежно від місця проживання, мови спілкування чи віросповідання, кому дороге власне життя, життя рідних матерів та батьків, життя рідних дітей та онуків не допустити розпродажу рідної землі!

 

Всеукраїнський комітет захисту рідної землі, тел.: (044) 501-78-72

e-mail: cooperativeunion@ukr.net