Чотири найбільші аграрні асоціації об’єдналися задля реформування АПК

DSC_0793_460-300Чотири провідні всеукраїнські асоціації підписали Угоду про співпрацю задля прискорення реформ в аграрному секторі України.

Зокрема, цей документ передбачає впровадження спільних заходів, які сприятимуть соціально-економічному розвитку села. Урочиста подія відбулася в ІА«RegioNews». Під документом поставили свої підписи представники Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад, Союзу учасників сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, Асоціації фермерів і приватних землевласників України та Національної асоціації дорадчих служб.

«Змінювати негативні тенденції відставання українського села та розриву, який є між містом і селом, необхідно об’єднуючись. До цього мають долучитися громадські організації та все суспільство. Ми маємо великі можливості покращити соціальні й економічні умови в сільській місцевості. І підписання Угоди – це важливий крок для забезпечення умов більш тісної координації та співпраці для вирішення цих завдань. Наші організації, які представляють сільські і селянські громади, є найбільш масовими в Україні, і ми будемо вимагати від влади чітких планів дій, будемо вимагати щоб нас почули і діяли спільно з нами для розв’язання тих проблем які існують на сьогодні», − зазначив голова Союзу учасників сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів Іван Томич.

Окрім того Іван Томич коротко зупинився на вкрай критичній ситуації, в якій опинилися особисті селянські та фермерські господарства за останні три роки, порівнявши її зі станом, який був 1998 році під час різкого обвалу гривні. Кількість фермерських господарств зменшилася на 3 – 4 тисячі, тобто на 10%, а якщо врахувати затяжний процес ліквідації господарств – то через рік – півтора ця цифра може бути в декілька раз більшою. Головна причина цього – низькі закупівельні ціни на зерно, соняшник, молоко, м’ясо та багато інших продуктів. В цей же час сільськогосподарська продукція в магазинах  найвища в Європі. В розвитку кооперації, шляхом якого йде весь світ, ситуація не краща. Окрім декларацій та прийняття Закону про кооперацію – немає нічого. Ні фінансової підтримки, ні матеріальної. А без підтримки держави підняти кооперацію не можливо.

Голова Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад Микола Фурсенко наголосив, що наразі дуже важливо відродити середній бізнес на селі, зокрема за рахунок кооперації. Також необхідно вживати заходи для повернення молоді в села. Окрім цього, села потребують лідера, який буде займатися розвитком сільських населених пунктів. Для цього потрібна і державна допомога.

«Сьогодні у державі порушується питання українського села – на рівні Президента, Уряду, Верховної Ради. І Міністерство аграрної політики та продовольства дещо допомагає українському селу, змінюючи свій вектор підтримки від великотоварного виробництва на малий і середній бізнес і сільські території. Але пришвидшити цей процес важко. Нашу країну сьогодні, в принципі, годують домогосподарства, а це 4,5 мільйона людей. Тому роботи для відродження села дуже багато. І спільними зусиллями це буде робити легше, тому ми підписуємо Угоду», − наголосив Микола Фурсенко.
Заступник керівника Проекту USAID «АгроІнвест» Олександр Каліберда підтримав ініціативу об’єднання чотирьох аграрних асоціацій.

«Така ініціатива дуже корисна. І та робота, що передбачили ці чотири потужні організації, передбачає і соціальний розвиток українського села, інфраструктури на селі, роботу з молоддю, створення обслуговуючих кооперативів, підтримку фермерства, сприяння зайнятості, розвиток ділової активності на селі. Ці напрямки є визначальними, щоб забезпечити сталий розвиток сільського господарства в Україні», − зауважив Олександр Каліберда.