Краще зовсім не сіяти, ніж терпіти збитки!

1_1607

16 липня 2013 року відбулося позачергове засідання Ради АФЗУ, приводом до проведення якого став обвал цін на ранні зернові.

Керівників обласних організацій у своїх виступах підтвердили інформацію, яку мала АФЗУ з попередніх аналізів ринку, що в східних регіонах врожайність пшениці в багатьох районах становить 8-10 ц/га, а ярого ячменю взагалі не має. В регіонах з кращими погодними умовами, це захід, центр та північ врожайність непогана, а місцями навіть і хороша. В деяких господарствах столичної області навіть намолочують по 60 ц/га. 

Поганий урожай – лихо, а хороший – не менше лихо. Адже за словами фермерів середня собівартість однієї тони зерна становить 1500 – 1600 гривень і продавати його за ціною 1500 гривень на елеватор (вартість в господарстві буде становити 1250 грн.) – собі збиток. Тож заяви представників південно – східних регіонів про наміри фермерів не сіяти восени пшеницю можливо зрозуміти. Але навіть і при бажанні відсіятися багатьом цього не вдасться зробити по простій причині – не буде коштів на посівну.

Особливо учасників Ради АФЗУ обурюють заяви деяких ЗМІ та політиків, що ціна на зернові знизилася по причині падіння цін на світових ринках. Але власний аналіз фахівців АФЗУ цін на Чікагській біржі за період квітень – липень 2013 року показує зменшення середньої ціни лише на 4,6 %, а в Україні маємо 39%.

3_1607

Свої наміри та дії фермери висловили на спільній з Союзом сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів України та Партією відродження села прес-конференції, яка відбулася по закінченні Ради АФЗУ в столичному інформаційному агентстві. Основні з них – це вимоги до Уряду України прийняти першочергові міри по стабілізації цін на рівні минулорічних (1800,0 грн/т ) шляхом введення мінімальних цін та проведення інтервенційних спотових закупівель Аграрним фондом.

2_1607

Окрім того, після закінчення прес-конференції, активом АФЗУ та Союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів  було прийнято рішення провести 23 липня Круглий стіл, на який запросити представників всіх зацікавлених сторін: владу, виробників с/г продукції, зернотрейлерів.

Прес-служба АФЗУ