Виступ Івана Томича на 23 з’їзді Асоціації фермерів та приватних землевласників України

263

Шановні делегати,  гості! В 23 раз я виходжу на з’їздівську трибуну і в цей раз мені найбільше тривожно за завтрашній день АФЗУ, долю фермерського руху в Україні.

Оцінюючи ситуацію яка склалась довкола села, я зараз докладаю всі зусилля для його збереження і ключовим фактором подальшого розвитку села є мобілізація селянства в економічному захисті шляхом розвитку сільськогосподарської обслуговуючої кооперації. Так Союзу вдалось змінити на всіх рівнях влади відношення до сільськогосподарської обслуговуючої кооперації, сьогодні ні у владі ні в опозиції, ні ліві ні праві не виступають проти сільськогосподарської кооперації, а навпаки практично всі основні учасники минулої виборчої компанії йшли під гаслами підтримки розвитку кооперації.

Вдалось прийняти нову редакцію Закону про сільськогосподарську кооперацію, не дивлячись на шалений тиск, що до його підписання.

Треті Всеукраїнські громадські слухання 18 грудня 2012 року прийняли «Програму розвитку сільськогосподарської обслуговуючої кооперації 2013 – 2020 роки».

Друге. Я вдячний обласним організаціям АФЗУ і сходу і заходу, півдня і півночі за бажання мене висунути кандидатом в Президенти асоціації через три роки моєї 20 річної діяльності, це оцінка Вами зробленого мною. Але мене дуже тривожить звернення до мене такого роду «ти повинен сказати хто має бури Президентом – ти повинен дати оцінку роботи, ти повинен вказати напрямки роботи». Такі звернення свідчать про відсутність відповідальності на різних рівнях АФЗУ за долю фермерського руху, адже на рівні сільської громади повинна бути відповідальність на рівні району, області і тільки тоді в центрі.

Український фермер повинен усвідомити, що крім нього за його долю, долю села      ніхто не подбає і тільки зробивши термінові висновки взявши відповідальність можна отримати шанс змін на краще.

Невже 40.000 загін фермерів і мільйони селян не здатні себе захистити? Я це запитання адресую Вам.

Третє. Я віддав боротьбі за Українського фермера, село кращі роки життя, здоров’я. І цей фактор для мене сьогодні лімітуючий при виборі. Тому я знімаю свою кандидатуру і даю можливість оновити команду, стратегію і тактику боротьби, зробити краще, як я це робив, коли на наших з’їздах були Президенти, Прем’єр, Голови ВРУ, а Президент Л.Д.Кучма дав оцінку роботи АФЗУ 6.10.2001 року в парку Пушкіна «В Україні є два Президенти, це Президент України і Президент АФЗУ».

Бажаю досягти ще кращих успіхів.