Відбулися Треті всеукраїнські громадські слухання

18 грудня 2012 року у Києві відбулися Треті Всеукраїнські громадські слухання на тему: «Міжнародний рік кооперативів закінчився, підсумки та перспективи».

По результатам слухань була затверджена Програма розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на 2013-2020 роки та прийнята Резолюція.

Резолюція
Всеукраїнських громадських слухань на тему
«Міжнародний рік кооперативів закінчився, підсумки та перспективи»

18 грудня 2012 року
м.Київ, вул. Патриса Лумумби, 21

Ми учасники всеукраїнських громадських слухань, які представляють громадські організації, аграрну науку, освіту, Народні депутати України, фермери, кооператори.

Визначають важливий внесок і потенційні можливості сільськогосподарської обслуговуючої кооперації, що до подолання бідності в суспільстві, залучення широкої участі сільського населення в соціально-економічному житті місцевих громад, вирішення проблем виробництва, переробки та реалізації аграрної продукції, доступу до ринків збуту. Створення робочих місць, та підвищення освітньо фахового рівня сільського населення.

Міжнародний рік кооперативів подав поштовх що до відродження кооперації в Україні.

Зокрема,

  • задекларована позиція Уряду що до необхідності розвитку всіх видів кооперації.
  • прийнято зміни до закону України про сільськогосподарську кооперацію.
  • проводиться інформаційна робота в засобах масової інформації що до необхідності розвитку кооперації.
  • ряд політичних партій в своїх виборчих програмах чітко задекларували свою позицію що до підтримки розвитку кооперативів в Україні.

Поряд з цим кількість сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів залишається мізерною, а їх членство та послуги не впливають на формування цін . Соціально економічна ситуація на селі загострюється, особливо в силу монополізації продовольчих товарів , про що свідчать ціни на молоко, м’ясо, картоплю ,овочі де витрати не покривають видатки на виробництво.

В Українському селі панує безробіття, безгрошів’я , безперспективність. Скорочується кількість фермерських господарств, сільських підприємців, загалом молоді та працездатного населення на селі

Учасники слухань відзначають, що негативні тенденції що до розвитку села та загалом сільської місцевості України в значній мірі можна подолати шляхом розвитку сільськогосподарської обслуговуючої кооперації.     

Проаналізувавши розвиток кооперативів, як в міжнародний рік кооперативів 2012 р. та і загалом в новітній історії України, головною проблемою що до розвитку кооперації є не системність, не послідовність.     

Відсутність синхронного підходу, виконавчої та законодавчої влади, що до розвитку кооперації, спонтанність прийняття окремих рішень, низький рівень кадрового забезпечення.

Учасники слухань стверджують, що без комплексної довготривалої програми розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів неможливо сформувати ефективне і дієве кооперативне середовище, що сприятиме масовому розвитку кооперативів в Україні, подолання бідності в суспільстві, загалом збереження Українського села, та формування нової якості європейського устрою на селі.

Учасники слухань звертаються до Президента України Януковича Віктора Федоровича, щодо необхідності підписання Закону України №11221 Зміни до закону України про сільськогосподарську кооперацію , як важливої умови підтримки міліонів дрібних сільськогосподарських товаровиробників.

Учасники слухань підтримують ініціативу Міністра аграрної політики та продовольства України Присяжнюка Миколи Володимировича «Рідне село» та вважають за необхідне призначення Присяжнюка Миколу Володимировича в новому складі Уряду з метою реалізації даної ініціативи.

Ми звертаємось до:

  • Президента України
  • Прем’єр-Міністра України
  • Голови Верховної Ради України
  • голів політичних партій
  • громадськості

що до необхідності прийняття «Програми розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на 2013-2020 роки» та вносимо на Ваш розгляд Проект програми.

Програму можно завантажити за цим посиланням

Прес-служба Союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів України
cooperativeunion@ukr.net

001

ФОТОЗВІТ СЛУХАНЬ