Звернення до членів Комітету захисту рідної землі

Як Вам відомо, Верховна Рада України 20 листопада 2012 року прийняла закон № 11315, яким продовжила мораторій на продаж сільськогосподарських земель до 1 січня 2016 року.  Завдяки консолідації національно-патріотичних сил України, наполегливій співпраці громадських організацій тривале протистояння запровадження дерибану українських земель тимчасово зупинено.

Членам Комітету захисту рідної землі, головам громадських організацій Комітету

Шановні колеги, побратими!

Як Вам відомо, Верховна Рада України 20 листопада 2012 року прийняла закон № 11315, яким продовжила мораторій на продаж сільськогосподарських земель до 1 січня 2016 року.

Завдяки консолідації національно-патріотичних сил України, наполегливій співпраці громадських організацій тривале протистояння запровадження дерибану українських земель тимчасово зупинено.

Вітаю Вас, членів Ваших організацій та усіх громадян України з цією подією, з перемогою на полі битви за українську землю!

Внаслідок дій та заходів наших громадських організацій в складі Комітету, особисто Вашим зусиллям, в українському суспільстві була сформована думка про неприпустимість і злочинність ринку сільськогосподарських земель, яка не дозволила нахабно дери банити землю.

Перемога далася нелегко. Це один епізод громадського супротиву. Але не слід втрачати пильність та забувати про тимчасовість мораторію, не слід забувати про практику миттєвого прийняття парламентом законів всупереч процедурі, логіці та інтересам України (сумнозвісні Харківські угоди були прийняті за 40 секунд!).

Сьогодні ми вибороли право для українського селянства на найближчі роки користуватися рідною землею та отримувати зиск з її обробітку.

Найближчим часом потрібно звернутися до депутатів новообраної Верховної Ради з пропозицією переглянути законодавство України і забезпечити в українське аграрне законодавство імплементацію норми ст.13 Конституції України, де вказано, що “земля … є об’єктом права власності українського народу” і що вона” (ст. 14 Конституції) перебуває під особливою охороною держави”. Земля повинна залишитись загальнонародною власністю з вільним користуванням нею на умовах оренди.

Звертаємося також до Інститутів громадянського суспільства, політичних партій за підтримкою кращої долі українського селянства. Ми по-різному причетні до стану земельних відносин, але Батьківщина у нас одна. Забудьмо про політичні розбіжності та протиріччя. Ми зобов’язані захистити землю від розбазарювання, бо вона – основна гарантія нашої ідентичності та суверенності. Не розуміти це можуть лише невігласи, а робити навпаки – можуть лише вороги власної держави. Земля – власність українського народу, наша з вами, дорогі співвітчизники, – і нічия більше!

НЕ ВІДДАМО СВОЮ ЗЕМЛЮ!!!
ОБ’ЄДНАЄМОСЬ – ВИСТОЇМО – ПЕРЕМОЖЕМО!!!

Голова Комітету захисту рідної землі
Іван Томич