Рада продовжила мораторій на продаж сільськогосподарських земель до 2016 року

Депутати з другої спроби проголосували за внесення змін до Земельного кодексу України, що встановлюють заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Верховна Рада продовжила до 1 січня 2016 року мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення.

За закон про внесення змін до Земельного кодексу України, що встановлює заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення, проголосували у вівторок 269 депутатів з 348, що зареєструвалися в залі.

В ході вечірнього засідання парламент з подачі голови профільного комітету Григорія Калетника повернувся до розгляду законопроекту «Про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо обігу земель сільськогосподарського призначення)». Голова комітету запропонував продовжити мораторій на продаж сільськогосподарських земель до 1 січня 2016 р. без прив’язки до закону про обіг сільськогосподарського призначення. При цьому народні депутати проголосували також за поправку Миколи Томенка, згідно з якою такий законопроект має бути підготовлений до 1 січня 2013.

Таким чином, до 1 січня 2016 року не допускається:

  • купівля-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, крім вилучення (викупу) їх для суспільних потреб;
  • купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, що перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у спадщину, обміну земельної ділянки на іншу земельну ділянку відповідно до закону та вилучення (викупу) земельних ділянок для суспільних потреб.

Також хотілося б відзначити, що на ранковому засіданні парламенту у цей же день депутати не змогли прийняти закон, що пропонує продовжити мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення до набрання чинності закону про обіг сільськогосподарського призначення.

Раніше в Україні діяв мораторій на продаж сільськогосподарського призначення до 1 січня 2013 року. Однак у Кабінеті Міністрів запевняли, що продавати землю сільськогосподарського призначення можна буде тільки після прийняття закону про ринок землі.

За матеріалами: Дзеркало Тижня – ZN.UA