














Союз учасників сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів України запрошує прийняти участь у Третіх всеукраїнських громадських слухань «Міжнародний рік кооперативів закінчився, підсумки та перспективи».
Програма Третіх всеукраїнських громадських слухань «Міжнародний рік кооперативів закінчився, підсумки та перспективи»
Дата проведення: 18 грудня 2012 року
Місце проведення: м. Київ, вул. Патриса Лумумби, 21 (зал засідань)
До участі запрошуються:
Оргкомітетом заходу були запрошені:
а також інші поважні особи.
Всього – 140 чоловік
Реєстрація учасників: 9.30 – 10.55
Початок роботи: 11.15
Тема: «Міжнародний рік кооперативів закінчився, підсумки та перспективи»
11.15 – 11.30 – Інформація з даного питання Президента Союзу Івана Томича
11.30 – 11.45 – Інформація Президента асоціації дорадчих служб України, члена Президії Союзу Романа Корінця
11.45 – 12.00 – Інформація від науки
12.05 – Початок обговорення (Виступи до 5 хвилин, пропозиції, довідки до 2 хвилин)
13.40 – Завершення обговорення
13.40 – 14.00 – Підведення підсумків, прийняття рішень.
Пропозиції що до участі, виступів надсилайте на електронну пошту СУСОКУ: cooperativeunion@ukr.net
Проект
Резолюція Всеукраїнських громадських слухань на тему: «Міжнародний рік кооперативів закінчився, підсумки та перспективи»
м.Київ, 18 грудня 2012 року
Київ, вул. Патриса Лумумби, 21
Ми учасники всеукраїнських громадських слухань, які представляють: громадські організації, аграрну науку, освіту, регіональних та місцевих органів влади, народні депутати України, фермери, кооператори.
Визначають важливий внесок і потенційні можливості усіх видів кооперації, особливо сільськогосподарської обслуговуючої що до подолання бідності в суспільстві, максимально широкої участі сільського населення в соціально-економічному житті місцевих громад, вирішення проблем виробництва, переробки та реалізації аграрної продукції, доступу до ринків збуту. Створення робочих місць, та підвищення освітньо фахового рівня сільського населення.
Міжнародний рік кооперативів подав поштовх що до відродження кооперації в Україні. Зокрема:
Поряд з цим кількість сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів залишається мізерною, а їх членство та послуги не впливають на формування цін.
Соціально економічна ситуація на селі загострюється, особливо в силу монополізації продовольчих товарів, про що свідчать ціни на молоко, м¢ясо, картоплю, овочі – де витрати не покривають видатки на виробництво
В Українському селі панує безробіття, безгрошів’я, безперспективність. Скорочується кількість фермерських господарств, сільських підприємців, загалом молоді та працездатного населення, які покидають село.
Учасники слухань відзначають, що негативні тенденції що до розвитку села та загалом сільської місцевості України в значній мірі можна подолати шляхом розвитку сільськогосподарської обслуговуючої кооперації разом із іншими видами кооперації.
Проаналізувавши розвиток кооперативів, як в міжнародний рік кооперативів 2012 року та і загалом в новітній історії України, головною проблемою що до розвитку кооперації є не системність, не послідовність.
Відсутність синхронного підходу, виконавчої влади та законодавчої що до розвитку кооперації, спонтанність прийняття окремих рішень, низький рівень кадрового забезпечення.
Хибна думка панує у владі, що без серйозної, прозорої, фінансової підтримки може набути розвиток сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.
Учасники слухань стверджують:
Що без комплексної довготривалої програми розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та кооперації загалом неможливо сформувати ефективне і дієве кооперативне середовище, що сприятиме масовому розвитку кооперативів в Україні, подолання бідності в суспільстві, загалом збереження Українського села, та формування нової якості європейського устрою на селі.
З ініціативою що до необхідності розробки і прийняття такої програми, відповідно до ініціативи Міністра Аграрної політики та продовольства Присяжнюка Миколи Володимировича «Рідне село».
Ми звертаємось до Президента України, Прем’єр-Міністра України, Голови Верховної Ради України, голів політичних партій, громадськості, що до необхідності прийняття програми, та вносимо свої пропозиції: «Програму розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на 2013-2020 роки».
Оргкомітет