Проголосовані у першому читанні зміни до Закону “Про сільськогосподарську кооперацію”

16 жовтня 2012 року на вечірньому засіданні народні депутати розглянули урядовий проект закону про внесення змін до Закону “Про сільськогосподарську кооперацію” у новій редакції.

Доповів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Іван Бісюк. Урядовець зазначив, що законопроектом пропонується сформувати та визначити правові засади політики держави щодо стимулювання діяльності дрібних виробників сільськогосподарської продукції та створених ними сільськогосподарських кооперативів, удосконалити механізми надання їм державної підтримки, узгодити чинну законодавчу базу з питань розвитку сільськогосподарської кооперації.

Проектом, зокрема, передбачається внести зміни і доповнення до чинного Закону “Про сільськогосподарську кооперацію”, якими передбачити приведення у повну відповідність його норми до норм Закону “Про кооперацію” та врегулювати розбіжності з нормами діючих законодавчих актів. Зміни також передбачають доповнення до статей Закону “Про кооперацію”, які узгодять його норми із нормами нової редакції Закону “Про сільськогосподарську кооперацію”; викласти в новій редакції частину першу статті 52 Господарського кодексу України, якою передбачається віднести сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи до суб’єктів, які здійснюють некомерційне господарювання та викласти в новій редакції статтю 86 Цивільного кодексу України, якою передбачається віднести сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи до непідприємницьких товариств.

Голова підкомітету Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Марина Перестенко доповіла рішення Комітету рекомендувати парламенту прийняти законопроект за основу.

Народні депутати 241-м голосом підтримали рішення профільного комітету.

www.rada.gov.ua