Monthly Archives: Травень 2019

ЗАЯВА ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОМІТЕТУ ЗАХИСТУ РІДНОЇ ЗЕМЛІ

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОМІТЕТ ЗАХИСТУ РІДНОЇ ЗЕМЛІ
 
ЗАЯВА
Всеукраїнський Комітет захисту рідної землі, до складу якого входить 21 громадська організація повідомляє, що питання участі та підтримки будь-якої політичної партії на позачергових виборах до Верховної ради України 21 липня 2019 року не розглядалося.
 
Прес-служба КЗРЗ

ЗАЯВА СОЮЗУ УКРАЇНСЬКОГО СЕЛЯНСТВА

СОЮЗ УКРАЇНСЬКОГО СЕЛЯНСТВА
 
ЗАЯВА
Союз українського селянства (СУС), засновниками якого є Асоціація фермерів та приватних землевласників України та Союз сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів України заявляє що питання про участь та підтримку будь-якої політичної партії на дострокових парламентських виборах 21 липня 2019 року не розглядалося.
 
Прес-служба СУС

Селянам масово відмовляють в отриманні дотацій на вирощування молодняку ВРХ

Селянам масово відмовляють в отриманні дотацій на вирощування молодняку ВРХ
Селянам масово відмовляють в отриманні дотацій на вирощування молодняку ВРХ

Селяни масово скаржаться на неможливість отримання дотацій на вирощування молодняка ВРХ. Про це повідомила прес-служба Асоціації тваринників України.

Читати за темою: Нодулярний дерматит ВРХ: що робити українським фермерам?

«До Асоціації тваринників України в травні цього року масово почали надходити телефонні дзвінки та електронні листи від фізичних осіб, які утримають ВРХ та її молодняк по всій Україні, щодо необґрунтованих відмов з боку структурних підрозділів облдержадміністрацій у прийомі документів на отримання дотації за молодняк», — йдеться у повідомленні АТУ.

У всіх власників молодняка спільна проблема. Після отримання дотацій у 2018 р. у розмірі 1 тис. грн, вже у 2019 р. у прийомі чергового пакету документів на дотацію за утримання цього ж молодняка протягом подальших місяців їм було відмовлено. Причина — молодняку на момент подання документів на дотацію виповнився 1 рік. При цьому продаж чи інше переміщення молодняка з господарств їх власники не здійснювали.

«У конкретній ситуації, про яку ми говорили вище, теличка народилася в лютому 2018 р., а на момент подання до сільської ради документів на отримання дотації — лютий 2019 р. — теличці виповнилося 12 місяців. Таким чином, відповідно до пункту 9 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р. № 107 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 р. № 110), згадана особа мала законне право подати документи на отримання дотації до 1 травня 2019 р., чим і скористалася в лютому 2019 р. Із наданої інформації заявником правові підстави для відмови в отримання дотації за молодняк були відсутні», — пояснила юрист АТУ Яна Салміна.

Окрім того, присутній і інший момент, який також суперечить закону. А саме, в Інформаційній довідці Мінагрополітики про дотацію за молодняк, яка розміщена на офіційному веб-сайті Мінагрополітики, усупереч вимогам Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р. № 107 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 р. № 110), визначено, що за молодняк, якому виповнилося 12 місяців у грудні попереднього року, документи приймаються до 1 квітня поточного року, у разі наявності молодняка в господарстві на момент подання документів.

У зв’язку з цим, АТУ звернулася до Мінагрополітики з проханням врегулювати ситуацію

«Це просто кричуща ситуації, до якої ми не могли залишитися байдужими. Ми негайно звернулися із офіційним листом до в.о. Міністра агрополітики Ольги Трофімцевої із закликом вжити заходів щодо вирішення проблемної ситуації з отриманням дотації на молодняк ВРХ цього конкретного заявника. Крім того, ми просимо Мінагрополітики провести  перевірки на предмет законності відмов в отриманні дотації за молодняк в 2019 р. з боку структурних підрозділів облдержадміністрацій разом з сільськими, селищними, міськими радами або радами об’єднаних територіальних громад фізичним особам за поданими документами, а також провести інформаційно-роз’яснювальну роботу з вищевказаними структурними підрозділами щодо виконання вимог чинного законодавства про дотацію за молодняк», — повідомила голова АТУ Ірина Паламар.

 

На Київщині люди вийшли на дорогу із протестом проти будівництва свинокомплексу

Сьогодні, 22 травня, у селі Перемога Баришівського району майже сто місцевих жителів перекрили дорогу на знак протесту проти будівництва свинокомплексу. Про це повідомляє інформаційний портал “Моя Київщина” із посиланням на Інформаційний портал “СТОПКОР“.

Відбулося засідання Ради АФЗУ

 
Рада АФЗУ, яка відбулася 15 травня 2019 року, більшістю голосів затвердила проведення чергового, 29-го з’їзду Асоціації фермерів та приватних землевласників України одночасно з святкуванням Дня фермера, а саме 19 червня 2019 року. Відбудеться зїзд в приміщенні Президії Національної академії аграрних наук України за адресою: місто Київ, вул. Михайла Омеляновича-Павленка, 9 (колишня вулиця Суворова).

Стало відомо прізвище вбитого фермера з Миколаївщини

 Володимир Новицький, керівник СТОВ «Шевченко»

Володимир Новицький, керівник СТОВ «Шевченко»

У ніч на 15 травня у селі Висунськ Березнегуватського району Миколаївської області син знайшов мертвими батьків у власному домі. Ними виявилися керівник СТОВ «Шевченко» Володимир Новицький та його дружина. Про це повідомляє novosti-n.org.

Агросектор ще досі не отримав запланованих на цей рік дотацій

Агросектор ще досі не отримав запланованих на цей рік дотацій

За перший квартал 2019 р. агросектор ще не отримав із бюджету жодних коштів, з передбачених на держпідтримку. Це випливає з аналізу даних Мінагрополітики. Про це у рамках проекту #GoЗаАгроДотаціями повідомляє AgroPolit.com.

На Київщині загинуло близько 200 бджолосімей

На Київщині загинуло близько 200 бджолосімей

Масову загибель бджіл зафіксували у селах Стрижавка Ставищенського району та Лобачів і Нове Життя — у Володарському районі Київської області. Загинули близько 200 бджолосімей. Ймовірною причиною може бути отруєння хімікатами, якими обробляли поля. Повідомляє gazeta.ua.

На Рівненщині заповідник і унікальне озеро нищить бурштинова мафія

На території Рівненського заповідника розташоване унікальне Біле озеро карстового походження. Воно єдине в Україні має підвищений вміст гліцерину у воді, що надає йому цілющих властивостей, однак його поступово знищують місцеві бурштиношукачі, пише “КРАПКА”.

На Вінниччині вбили родину садівників

У ніч на 9 травня в селі Шипинки Барського району Вінницької області сталося вбивство. Зранку місцеві мешканці біля виробничного приміщення знайшли тіла чоловіка 1971 р. н та жінки 1976 р.н., які є засновниками підприємства із вирощування та переробки яблук.

Аграріїв України запрошують на Міжнародну агропромислову виставку “Агро-2019”

З 4 по 7 червня у Києві відбудеться 31-а Міжнародна агропромислова виставка “Агро-2019”. Команда організаторів  з компанії  ТОВ “ТД “Промфінінвест” при підтримці Мінагрополітики обіцяють вкотре зібрати на території Національного Комплексу “Експоцентр України” близько 1300 компаній із 15 країн світу.