Monthly Archives: Квітень 2018

За використання пальмової олії в продуктах пропонують встановити штраф у розмірі 200 неоподаткованих мінімумів — законопроект

У Верховній Раді України зареєстровано Проект закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони використання пальмової олії у виробництві харчових продуктів» № 2351-VIII, який забороняє використання в продуктах харчування пальмової олії і встановлює штраф від 20 до 200 неоподаткованих мінімумів. Про це пише сайтВерховної Ради, повідомляє АgroРolit.com.

Фермери відновлюють господарства на лінії розмежування

Фермерка з Чамарлика (Донецька область), що знаходиться на лінії розмежування, Ольга Попова утримує отару овець. Вона нараховує півтисячі голів. І це не межа. Жінка хоче наростити поголів’я до тисячі. Про це повідомляє«112 Україна».

Соя замість м’яса і формальдегіди в молоці: як підробляють продукти в Україні

391.jpg

Експерти радять читати склад і не вірити виробникам на слово.

Купуючи продукти, українці зазвичай звертають увагу на термін придатності, а не на склад. Але виробник навіть в списку інгредієнтів може вказати далеко не всю правду, а то і взагалі зробити продукт зовсім з інших компонентів.

Журналісти “Сегодня” з’ясували, чому шкідливі замінники, і досліджували полки українських магазинів, склавши ТОП продуктів, які фальсифікують найчастіше.

На першому місці – молочні продукти, зокрема вершкове масло. Виробники часто замінюють тваринні жири рослинними.

“Ми завжди радимо звертати увагу на найменування продукту, його склад. Тобто якщо ви бачите, що на лицьовій етикетці великими буквами написано “Селянське 72,5%”, але немає слів “вершкове масло”, то не полінуйтесь перевернути і подивитися, що там написано дрібними літерами. Потрібно переконатися, що це не був маргарин або спред”, – радить експерт Центру незалежних споживчих експертиз “Тест” Ніна Кільдій.

Саме молоко підробити складно, проте згущене молоко часто виготовляють з пальмової олії.

Частково фальсифікують ковбасу, особливо варену. Це друге місце в ТОПі. Інгредієнти ковбаси настільки роздроблені, що можна непомітно додати все що завгодно. Наприклад, соєвий білок.
Третю сходинку посіли різноманітні соуси. Кетчупи виробляють не зі свіжих томатів, а з пасти, яку недостатньо концентрують, а також барвників та консервантів. Але апофеоз – це фальшивий майонез.

“Не використовують яйця виробники при виробництві майонезів. Є поняття “майонезний соус”- він може бути низької жирності, може бути зовсім без яєць. А є поняття “майонез”. Там обов’язково повинні бути яйця”, – зазначає Кільдій.

Підробляють навіть дуже популярний, особливо в сезон консервації, продукт – оцет. Його розбавляють.

А влітку, попереджають експерти, почнуться ігри з морозивом – під виглядом пломбіру виробники продають десерт сумнівної якості.

так всі виробники-депутати!!!! і закони вони приймають виключно під себе.якщо навіть лайна в ковбасу напхають,то вони скажуть що то так і потрібно по ДСТУ!!!і перевіряти бізнес ось уже ЧОТИРІ роки -ЗАБОРОНЕНО!!

  • Вот почему депутаты не ходят на заседания! Они колбасу в подвале подделывают!!

    • И не тока колбасу, они исчо воруют наши деньги! Вы послушайте министра транспорта – чем больше пассажиров, тем больше убытков! А министра пенсий – украинцы многа идят! Тут рыть и рыть резервы!

Фермеру, потерпілому у справі про рейдерство, «шиють» вже друге звинувачення

Кіровоградська прокуратура веде розслідування щодо підприємства ТОВ «Нива-2010» з Бережинки, що минулого року було атаковане рейдерами. Проте, слідчі дії стосуються не рейдерського захоплення підприємства, а подій ще 2010 р., коли сільськогосподарський кооператив «Нива» змінив організаційну форму, перейшовши у товариство з обмеженою відповідальністю. Про це повідомляє видання «Без купюр».

Фермери та селяни мітингують під молокозаводом на Хмельниччині

Фермери та селяни, які є членами  Першого національного аграрного кооперативу (ПНАК), зранку 24 квітня розпочали мітинг під стінами «Старокостянтинівського молочного заводу», який входить в структуру«Укрпродукт Груп», щодо несплати підприємством коштів за поставлене молоко. Про це повідомляє Kurkul.com.

Органіку в Україні вирощують на 1% с/г земель

В Україні під органічним виробництвом знаходиться лише 360 тис. га землі, що становить тільки 1% від усієї площі. Про це на засіданні Верховної Ради заявив член фракції «Самопоміч» Іван Мірошніченко, повідомляє AgroPolit.сom.

Мінагрополітики ознайомило аграріїв Полтавщини з програмами держпідтримки на 2018 рік

Урядові програми підтримки потребують ґрунтовного роз’яснення та обговорення в регіонах для їх ефективної реалізації. Про це зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета під час практичного семінару у м. Полтава 18 квітня.

В Україні скорочується споживання свинини

За перший квартал українці з’їли на 5% менше свинини ніж торік. Такі підсумки січня-березня днями були оприлюднені у балансах попиту та пропозиції м’яса FAО.

 

До виборів земельної реформи не буде — Данилюк

Земельна реформа навряд чи буде затверджена до завершення передвиборчої кампанії. Про це заявив міністр фінансів України Олександр Данилюк, повідомляє Інтерфакс.

ЄБА виступає проти заборони пальмової олії у виробництві харчових продуктів

Європейська Бізнес Асоціація звернулася до Голови Верховної Ради України з проханням не підтримувати проект Закону №3871, яким пропонується заборонити використання пальмової олії у виробництві харчових продуктів. Раніше компанії-члени Асоціації вже звертались до профільного Комітету ВРУ щодо недоцільності прийняття цієї законодавчої ініціативи та з проханням рекомендувати ВРУ відхилити проект Закону №3871.

Верховна Рада ухвалила закон про органічну продукцію

Вчора на засіданні Верховної Ради депутати у першому читанні ухвалили законопроект №5448-д «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції». Про це повідомляєAgroPolit.com.