Monthly Archives: Березень 2018

«Укроліяпром» – проти повернення виробникам сої та ріпаку експортного ПДВ

Асоціація «Укроліяпром» вважає недоцільним прийняття законопроекту «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування ПДВ з вивезення за межі митної території України олійних культур» (№7403-2 від 29.12.17 р). Про це повідомляється в прес-релізі Асоціації, пише Latifundist.com.

 

В «Укроліяпром» відзначають, що законопроектом передбачається виключити пункт 63 підрозділу «Перехідні положення ПКУ», тобто скасувати зміни, які були встановлені ЗУ № 2245-УІІІ від 7.12.2017 і передбачають створення умов для максимальної переробки насіння ріпаку та сої в Україні шляхом збільшення завантаження наявних і перспективних потужностей з їх переробки, що дозволить нарощувати виробництво і експорт продуктів переробки сільськогосподарської сировини.

Посилання на те, що невідшкодування ПДВ при експорті сої і ріпаку призведе до падіння закупівельних цін на них в Україні, що сукупно призведе до втрат виробників від 10 до 16 млрд грн на рік, є суперечливими, – йдеться в повідомленні Асоціації.

В «Укроліяпром» підкреслюють, що експортерами насіння і ріпаку є, головним чином, трейдери, а не сільгосптоваровиробники, які займаються їх вирощування.

Перекриття автомагістралей в знак протесту проти скасування повернення ПДВ при експорті сої і ріпаку організовано з метою поставки українського олійної сировини за кордон, де зовсім недавно побудовані потужності для її переробки, – вважають в «Укроліяпром».

Повідомляється, що потужності з переробки імпортованої сої збільшує Білорусь. Якщо раніше Білорусь імпортувала з України 100-120 тис. т соєвого шроту, то вже в кінці 2017 р переорієнтувалася на закупівлю сої.

Таким чином, зазначають в Асоціації, Україна втрачає одного з основних імпортерів соєвого шроту – 34% від загального його експорту з України. Потужності з переробки імпортованої з України сої збільшують також в Ірані, Туреччині, Єгипті та країнах ЄС.

У разі прийняття законопроекту України значно втратить можливість нарощувати виробництво і експорт продуктів з високою доданою вартістю. При експорті щорічно близько 5 млн т олійних з України за кордон вивозиться додана вартість до $ 50 на тонні або більше $ 200 млн. Таким чином, замість України, в інших країнах світу створюються додаткові робочі місця і забезпечується надходження до їх бюджетів. Збільшення ж переробки сої та ріпаку в Україні дозволить залучити близько $ 1 млрд інвестицій і створити 1 500 нових робочих місць, – підсумували в «Укроліяпром».

 

Україна може стикнутися з продовольчою кризою

Сільські території України продовжують занепадати. Про це в інтерв’ю журналу «Економіст» розповів президент Національної академії аграрних наук України Ярослав Гадзало.

 

В Україні з 1 липня не буде молока другого сорту

Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа нагадав, що згідно з новим ДСТУ, в Україні залишиться три сорти молока: екстра, вищий та перший. Такі вимоги зазначені у відповідному Договорі з ЄС. Норма почне діяти з 1 липня 2018 р. Про це повідомляє АgroРolit.com.

Проект закону про передачу земель постійного користування у власність. Просимо надати пропозиції

Закон України (проект)

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо передачі права власності фермерським господарствам на земельні ділянки, надані засновникам таких господарств у постійне користування, довічне успадковуване володіння для створення та/або ведення фермерського господарства (селянського (фермерського) господарства)

Склад Ради Союзу учасників сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів України

Склад Ради СУСОКУ

Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи

У рамках програми Європейського Союзу Erasmus+ було створено  міжнародний проект «Практично-орієнтований сталий розвиток аграрної освіти – навчальний процес, стажування, збір даних, Регіональний Менеджмент» (Practice-oriented Sustainable Agriculture Education – teaching process, internships, farm data, Regional Management).

Концепція земельної реформи (затверджена Радою АФЗУ від 05.12.2017 р.)

СЕЛОЗБЕРІГАЮЧА ПАРАДИГМА РИНКУ ЗЕМЛІ:

Проблеми адміністративно-територіальної реформи сільських територій

У цілому підтримуючи адміністративно-територіальну реформу, Союз українського селянства звертає увагу на потребу узгодження її механізмів на сільських територіях.

Нами обґрунтовано селозберігаючу модель аграрного устрою України. Подібну модель, що враховує національні традиції, базується на теорії і практиці просторової економіки, інституціональній платформі, успішно реалізовують усі розвинуті країни.

Дрібних виноробів перевірятиме спеціальна комісія

Дрібних виноробів перевірятиме спеціальна комісія

В Україні створять незалежну Галузеву дегустаційну комісію, основним завданням якої є проведення дегустації виноробної продукції, плодових вин, сидрів та медових напоїв. Про це повідомляє ГС «Укрсадвинпром».

СТВОРЕНО НАЦІОНАЛЬНУ ПЛАТФОРМУ

На розширеному засіданні правління “Союзу українського селянства” (СУС), яке відбулося 20 березня 2018 року, було проголошено про створення Національної платформи для розробки нової аграрної політики України.

Рада ухвалила закон, який відродить виноробну галузь в Україні

Верховна Рада у вівторок прийняла Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва терруарних вин та натуральних медових напоїв”.