Monthly Archives: Жовтень 2017

В Україні з’явилася перша промислова плантація фундука

Першу промислову плантацію фундука висадили на Рівненщині у Кричильському лісництві Державного підприємства «Сарненське лісове господарство». Про це повідомила прес-служба Державного агентства лісових ресурсів.

Дотації виплачуватимуть лише за вчасно зареєстрованих тварин

Дотації з державного бюджету будуть надаватися виробникам тільки на тварин, які ідентифіковані та зареєстровані в установленому порядку. Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

Косюк зайняв 9-е місце у ТОП-100 найбагатших людей України

Журнал «Новое время» спільно з інвестиційною компанією Dragon Capital оприлюднили новий рейтинг найбагатших людей в Україні, до якого потрапив й український агробарон.Про це повідомляє «Новое время».

РІШЕННЯ Ради Асоціації фермерів та приватних землевласників України від 25.10.2017 року

РІШЕННЯ

                 Ради Асоціації фермерів та приватних землевласників України

 

25 жовтня  2017 р.               м. Київ, вул. Героїв Оборони, 10                                                        ННЦ „Інститут аграрної економіки”

Членів Ради -33 чол.

Присутні – 25 чол.

В засіданні Ради взяв участь в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України Мартинюк М.П., Заступник Міністра Шеремета В.В., члени Президії Союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів України.

 

Порядок денний:

 

  1. Про план реалізації „Концепції розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації на 2018-2020 роки.”
  2. Різне.

 

Обговоривши питання порядку денного  РАДА АФЗУ    

По першому питанню порядку денного. Про план реалізації „Концепції розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації на 2018-2020 роки”, та інших Постанов КМУ щодо розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської обслуговуючої кооперації.

 

ВИРІШИЛА:

 

1.1. Головною умовою ефективної реалізації „Концепції розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської обслуговуючої кооперації на  2018-2020 р.р.” є створення умов для масового розвитку фермерських, сімейних фермерських господарств та сільськогосподарської обслуговуючої кооперації шляхом запровадження прямої, прозорої стимулюючої державної підтримки, та податкової політики (прийняттям єдиного земельного податку, який би включав в себе пільгу по сплаті ПДВ для господарств з площею землі в обробітку до 100 га). Звільнення новостворених фермерських, сімейних фермерських господарств від сплати податків протягом перших трьох років від часу заснування, а в трудонедостатніх районах – протягом п’яти років.  До 01.01.2028 року встановлення мораторію на проведення контролюючими органами заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності сімейних фермерських господарств.

 

  • Звернутись до Верховної Ради, Уряду щодо внесення в найближчий час на розгляд Верховної Ради України та прийняття законопроекту № 6490 від 24.05.2017 р.Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств».

 

  • Здійснювати наступні основні напрямки бюджетної підтримки фермерських, включаючи сімейні фермерські господарства та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

а) Підтримка новостворених фермерських господарств шляхом одноразового виділення коштів в сумі до 300 тисяч грн. на придбання однієї одиниці техніки (трактора, або комбайна, або вантажного автомобіля).                                                                                                        б) Пряма підтримка новостворених фермерських господарств з площею землі від 3 га до 20 га із розрахунку 50 євро на 1 га ріллі щорічно протягом трьох років.                                                                в) Окрема підтримка молодих фермерів (віком до 35 років) додатково на 1 га ріллі  25 євро щорічно протягом трьох років.
г) Підтримка технічного переоснащення фермерських господарств з площею землі до 500 га шляхом часткової компенсації вартості придбаної вітчизняної сільськогосподарської техніки в розмірі 40 % її вартості.                                                          д) Підтримка фермерських господарств, які займаються тваринництвом  шляхом виділення коштів із розрахунку на 1 голову худоби (корів, свиней, овець, кіз).                                                         ж) Підтримка фермерських господарств, які займаються овочівництвом, ягідництвом, вирощуванням нішевих культур шляхом виділення коштів із розрахунку на 1 га ріллі.                                                                          Визначити основними напрямками бюджетної підтримки сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів наступне.                    Підтримка має надаватись виключно сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам, які зареєстровані в установленому порядку, до якого входять не менше 30 членів кооперативу, та члени якого мають індивідуально (юридична, фізична особа) у використанні площу землі до 500 га. Максимальна сума державної підтримки на один СОК не більше 5 млн. грн.

Дані пропозиції обговорити на обласних та районних конференціях, а остаточне затвердження провести на черговому засіданні Ради АФЗУ в грудні 2017 року.

1.4. Звернутися до Прем’єр – міністра Гройсмана В.Б. щодо надання доручень головам обласних державних адміністрацій ввести посаду заступника директора департаменту агропромислового розвитку при ОДА, який відповідатиме за розвиток фермерських господарств та сільськогосподарської обслуговуючої кооперації та розвитку сільської місцевості. Головам обласних АФЗ рекомендувати  кандидатури на ці посади.

 

1.5. Звернутися до Прем’єр – міністра України Гройсмана В.Б. щодо переведення державної програми „Власний дім” із підпорядкування Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ до Міністерства аграрної політики та продовольства України та безпосередньо Заступнику міністра аграрної політики та продовольства України з питань розвитку фермерства сільськогосподарської кооперації та розвитку сільських територій Шереметі В.В.

 

1.6. Звернутися до Уряду, Верховної Ради щодо передбачення в Державному Бюджеті державної підтримки для сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, в рамках реалізації Концепції, додатково в розмірі 200 млн. грн., а також на наукове, інформаційне, дорадче забезпечення реалізації Концепції розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської обслуговуючої кооперації на 2018-2020 р. в розмірі 50 млн. грн.

 

1.7. Рада АФЗУ першим кроком в реалізації „Концепції розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської обслуговуючої кооперації на 2018-2020 роки” вважає за необхідне об’єднання зусиль громадськості та влади всіх рівнів з метою масового розвитку фермерських, сімейних фермерських господарств для подвоєння їх кількості до 01.01.2019 року, з подальшим створенням до 2021 року не менше 250 тисяч фермерських, сімейних фермерських господарств та відповідного створення до 1 млн. нових робочих місць в сільській місцевості.

 

1.8. У відповідності до „Концепції розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської обслуговуючої кооперації на 2018-2020 роки” та раніше прийнятих рішень Ради та з’їздів АФЗУ від імені Ради АФЗУ звернутися до Уряду, до Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо проведення реформування Українського державного фонду підтримки фермерських господарств (оскільки АФЗУ є представницьким органом фермерських господарств в Україні відповідно ст. 33 Закону України „Про фермерське господарство).

 

1.9. Звернутися до голів обласних, районних АФЗ, фермерів, селян щодо усвідомлення важливості реалізації „Концепції розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської обслуговуючої кооперації на 2018-2020 роки” для побудови нової якості Українського села, сільського місцевості, побудови Європейської України.

 

 

По другому питанню порядку денного. Різне.

 

 ВИРІШИЛА:

  • Про заяву СП ТОВ „Нібулон”

 

Прийняти СП ТОВ „Нібулон” асоційованим членом АФЗУ.

 

2.2. Про Рішення Комітету захисту рідної землі.

Підтримати Рішення Комітету захисту рідної землі від 19 жовтня 2017 року. Звернутися до всіх ВГО за підтримкою та об’єднанням зусиль у можливому  проведенні передбачених Конституцією України заходів (акцій) щодо недопущення запровадження продажу української землі.

 

2.3. Про розробку Концепції земельної реформи

 

Звернутися до доктора економічних наук, професора Жука В.М. щодо розробки концепції земельного націоналізму, яка б гарантовано захищала права фермерів, малого та середнього підприємця на селі.

 

2.4. Про захист права постійного користування фермерськими землями.

 

       Головам обласних, районних АФЗ активізувати роботу щодо прийняття законопроекту № 6162 від 06.03.2017 р. „щодо успадкування права постійного користування земельною ділянкою” відповідно до рішення Ради АФЗУ від 18.08.2017 р.

 

2.5. Про створення Всеукраїнського сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу.

 

Підтримати створення Всеукраїнського сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу. Доручити В. Хаджиматову провести установчі збори та зареєструвати СОК в установленому порядку.

 

2.6. Щодо проведення районних конференцій АФЗ.

 

Інформацію взяти до відома та забезпечити головам районних АФЗ їх виконання.

 

2.7. Про сплату членських внесків.

 

Відповідно до рішення 27 – го з’їзду АФЗУ кількість делегатів визначатиметься в залежності від сплати членських внесків та фіксованих членів станом на 01.12.2017 року.

 

 Головуючий, Голова Ради АФЗУ,

        Президент Асоціації фермерів

        та приватних землевласників України                                                                                                                      І. Томич

В Україні планують запровадити моніторинг руху зерна

Держпродспоживслужба та суб’єкти зернового ринку обговорюють встановлення норми «обов’язкового підключення» зернових складів до Реєстру складських документів на зерно з метою проведення моніторингу руху зерна. Про це розповів голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа в ексклюзивному інтерв’ю AgroPolit.com.

Україна збільшила імпорт агропродукції з ЄС

За даними Державної служби статистики, в січні-вересні 2017 року в Україну було завезено агропродукції на $3,2 млрд. Про це повідомив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

Косюк зайняв 9 місце в Топ-100 найбагатших людей України

Журнал «Новое время» спільно з інвестиційною компанією Dragon Capital оприлюднив новий рейтинг найбагатших людей в Україні до якого потрапив в український агробарон. Про це повідомляє «Новое время».

Внесення законопроекту про обіг сільгоспземель відкладається через відсутність його підтримки у ВР

Законопроект про обіг сільськогосподарської землі, ухвалення якого надало б можливість запустити земельний ринок у Україні, не вносять на розгляд парламенту через відсутність у Верховній Раді належної підтримки документа.

 

Ціна на аміачну селітру виросла на 30%

Українські аграрії та представники хімпрому вкотре сіли за стіл переговорів. Про це йдеться на сайті Української аграрної конфедерації.

У зустрічі взяли участь представники найбільших аграрних асоціацій, Союзу хіміків України, Спілки агрохіміків України, Міністерства аграрної політики і продовольства України, компанії Ostchem, а також топ-менеджери декількох аграрних компаній.

Нацбанк впервые за два года повысил учетную ставку

Правление Национального банка Украины приняло решение повысить учетную ставку до 13,5% годовых с 27 октября.Об этом со ссылкой на пресс-службу НБУ сообщает БизнесЦензор.Отметим, до этого учетная ставка НБУ непрерывно снижалась с марта 2015 года, когда она была повышена до 30%.

ВИЙШОВ З ДРУКУ ЧЕГОВИЙ НОМЕР ГАЗЕТИ “ВІСНИК ФЕРМЕР УКРАЇНИ”

Вийшов з друку черговий номер газети “Вісник Фермер України”, на сторінках якого розміщено щойно прийняту “Концепцію розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації на 2018 – 2020 роки”, перші коментарі на цей документ, в тому числі і щойно призначеного на посаду заступника міністра Віктора Шеремети та заступника голови аграрного комітету Вадима Івченко.